5 elementów, które ożywią Twoją kuchnię

Nowoczesne kuchnie często bywają monochromatyczne i jednowymiarowe. Aby ożywić kuchenne wnętrze nie trzeba od razu aranżować od nowa całego pomieszczenia. Wystarczy kilka prostych sztuczek, aby kuchnia zyskała na atrakcyjności oraz funkcjonalności.

1. Panel szklany

Panel szklany to bardzo modny i elegancki sposób zaaranżowania przestrzeni pomiędzy szafkami, a blatem. Dzięki licznym motywom i opcjom kolorystycznym, można stworzyć niezliczona ilość ciekawych i pasujących do wnętrza kompozycji

2. Rośliny doniczkowe i zioła

Rośliny zawsze wyglądają efektownie. Zioła w uroczych doniczkach lub wiklinowych koszyczkach będą nie tylko ozdabiać kuchnię, ale i sprawią, że wokół rozniesie się ożywczy, świeży zapach.

3. Zasłony lub rolety

Te elementy wystroju skutecznie uatrakcyjniają wnętrze, ale są też bardzo praktyczne, bo zapewniają odpowiedni poziom nasłonecznienia.

Foto obrazy

4. Charakterne akcesoria i sprzęty

Aby kuchnia nabrała nieco więcej życia i charakteru przyda się kilka kolorowych, ale współgrających z ogólnym stylem akcesoriów. Mogą to być niezbędne przybory kuchenne zawieszone na estetycznym, designerskim wieszaku, lub nowoczesny kapsułkowy ekspres do kawy.

5. Fotoobraz na płótnie

Jeden z lepszych patentów na podkręcenie wyglądu naszej kuchni to obraz drukowany na płótnie. Taka ozdoba wygląda bardzo efektownie i można ją w prosty sposób dopasować do stylu i charakteru wnętrza. W nowoczesnej kuchni wspaniale będą się prezentować minimalistyczne kompozycje w kontrastowych barwach. Mogą to być zdjęcia prezentujące owoce, warzywa, lub ciekawie ujęte dania. Świetnie wyglądają też kolaże, na których umieszczone są nasze ulubione kuchenne gadżety lub popisowe wypieki.

Możliwości są tu w zasadzie nieograniczone. We wnętrzu urządzonym w stylu retro dobrze wyglądają wszelkie kwiatowe motywy np. kompozycje ziół lub przypraw. Natomiast neutralne wnętrza, w jasnych, monotonnych odcieniach ożywią obrazy w intensywnych, mocnych kolorach. Oprócz tradycyjnych obrazów, jako dekoracja doskonale sprawdzą się wszelkie niefiguratywne motywy typu abstrakcje, czy sentencje. Fotoobraz na płótnie do świetny sposób na nadanie wnętrzu dokładnie takiego charakteru, jak chcemy.

Drukarniaobrazow.pl

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzynaście + czternaście =