7 powodów, dla których warto zwiedzić Pragę

Coraz więcej Polaków decyduje się na zagraniczne wyjazdy. Wprawdzie w naszym kraju nie brakuje pięknych miejsc, jednak perspektywa poznania życia i kultury innych miejsc na ziemi wydaje się być niezwykle ekscytująca. Nie trzeba przy tym wcale wyjeżdżać bardzo daleko – ciekawym miejscem do zwiedzenia jest stolica Czech, Praga. Czytając ten artykuł poznacie najważniejsze powody, dzięki którym wycieczka do Pragi jest rewelacyjnym pomysłem.

Dlaczego warto wybrać się do stolicy Czech?

  1. Stare miasto. Starówka w Pradze prezentuje się naprawdę imponująco i spacer po niej z pewnością będzie wzbogacającym przeżyciem. Do tego będziemy mieli okazję zobaczyć piękny, zabytkowy zegar.
  2. Muzeum Franza Kafki. Choć z zewnątrz nie wygląda na coś niesamowitego, to wystawy w środku robią wrażenie.
  3. Walory kulinarne. Praga słynie z przepysznego gulaszu z Knedlikami czy wyjątkowego… piwa. Smakosze na pewno będą usatysfakcjonowani.
  4. David Cernego i jego wyjątkowe rzeźby. W wielu miejscach Pragi rozlokowane są jego rzeźby, które bawią, wzbudzają zdziwienie, a nieraz są bardzo kontrowersyjne. Z pewnością warto je zobaczyć i samodzielnie wyrobić sobie na ich temat zdanie.
  5. Bogate życie noce. Liczne koncerty, festiwale i lokale otwarte 24 godziny na dobę. Nocne marki będą zachwycone.
  6. Most Karola. Ozdobiony przepięknymi, gotyckimi figurami. Często koncertują tam lokalni grajkowie. Klimat jest niesamowity.
  7. Rewelacyjne punkty widokowe, z których można podziwiać oddalone, malownicze części miasta. Jeden z takich punktów został wykupiony przez sieć kawiarni StarBucks i był to zapewne strzał w dziesiątkę ze strony tej firmy. Możemy też wybrać się na Wzgórze Wyszehradzkie, z którego świetnie widać panoramę Pragi.

Jak widać Praga to miejsce, które jak najbardziej warto zobaczyć. Niewątpliwie korzystny dla Polaków jest fakt, że Czechy to nasz sąsiad, mamy więc tam bardzo blisko. Jeżeli marzy nam się wycieczka większą grupą, warto zainteresować się zorganizowanym transportem. Przyda się chociażby wynajem autobusów.

Reklama: DARTOUR Wycieczki

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

8 + 13 =