Acerola dużo zdrowia doda

Produktem, o którego bardzo walczą producenci naturalnych leków na przeziębienie jawi się acerola. Jest to owoc wiśnio-podobny, który rośnie jedynie w krajach gdzie jest bardzo ciepło, a wilgotność jest wysoka. Chodzi tutaj głównie o Amerykę Południową.

Roślina acerola jest drzewkiem owocowym, które rośnie na wysokość nie wyższą niż 3 metry. Jej owoce to małe wisienki, które przyjmują kolory od zielonego do czerwonego. W smaku acerola jest bardzo kwaśna, jednak jej miąższ jest bardzo soczysty i mięciutki. Głównym problemem w eksporcie aceroli jest jej szybkie psucie się. Świeża acerola zerwana z drzewa może leżeć nie więcej niż jeden dzień. Jest to niewątpliwie duży problem jeżeli chodzi o wywóz świeżych owoców z kraju, jednak znaleziono już na to sposób. W Polsce robi się z tego preparat Natur C Acerola 500.

W krajach takich jak Brazylia i Chile masowo przetwarza się acerolę. Można śmiało powiedzieć, że jest to jeden z głównych produktów eksportowych tych krajów. Acerola jest bardzo ceniona na świecie w związku z tym każdy z krajów pragnie mieć jej choć trochę dla siebie. Przetwarzanie owoców polega na doprowadzeniu ich do postaci sproszkowanej. Susz z aceroli może nie ma wykwintnego smaku, tak jak świeże owoce, jednak doskonale nadaje się do leczenia przeziębień oraz do dodawania do niektórych potraw.

Jeden gram suszu zawiera trzykrotną dawkę zapotrzebowania dziennego na acerolę. To bardzo dużo, a żeby to zobrazować możemy porównać to do potrzebnej ilości spożytych cytryn. Sześć cytryn daje tyle samo witaminy C, co 1 g ususzonej aceroli. Od razu widać, że znacznie łatwiej przyjmuje się sproszkowaną, małą ilość owocu wiśni z Barbados niż je się strasznie kwaśne 6 cytryn.

Witaminy C nie można przedawkować, co sprawia, że acerola doskonale nadaje się do leczenia przeziębienia. W ostatnim czasie jest zdecydowanie najlepszym naturalnym produktem przeciw przeziębieniu. Warto jest szukać nowych sposobów, gdyż nigdy nie wiadomo co będzie lepsze. Póki co uważam jednak, że acerola to najlepszy naturalny sposób leczenia przeziębienia. Polecam więc ją wszystkim chorym.