Cegła klinkierowa – możliwość zastosowania

Najbardziej powszechnym zastosowaniem cegły klinkierowej jest wykończenie elewacji zewnętrznych. Gdzie możemy ją spotkać? Najczęściej na budynkach użyteczności publicznej oraz firmowych. Niemniej jednak materiał ten coraz częściej zdobi elewację domów jednorodzinnych, bądź tworzy się z niego komin.

Ponadto, można ją użyć jako dodatek – przykładowo, ozdabiając nimi obramowanie okien lub pójść o krok dalej i pokryć nimi całe ściany. Rozwiązanie zależy od upodobań i dostępnych środków inwestora. Myślisz, że cegła klinkierowa nie będzie pasować do Twojego wnętrza? Nic bardziej mylnego, ogromny wybór kolorów, faktur czy wymiarów sprawia, że wkomponują się one w każdy styl pomieszczenia.

Zastanawiasz się, w jaki sposób, oprócz wcześniej wspomnianej elewacji, możesz wykorzystać cegłę klinkierową? Możliwości jest ogrom. Cegła klinkierowa oraz płytka klinkierowa – która jest cieńsza – stosowane są często w celu urozmaicenia zwykłego ogrodzenia czy schodów. Płytka klinkierowa w wykończeniu do złudzenia przypomina cegłę. Przewagą jednak płytek nad cegłą jest sprawniejszy montaż na pionowych nawierzchniach, który wynika z ich mniejszej grubości. Dodatkowo, cena produktu jest bardziej przystępna.

Specjalnie do tego przeznaczoną cegłę klinkierową wykorzystać można także do zbudowania komina. Produkt ten jest bardzo wytrzymały. Materiał odporny jest także na wahania temperatury, nie absorbuje zabrudzeń, a przy tym daje eleganckie wykończenie. Świetnym pomysłem jest również użycie cegły do wykończenia kominów mieszczących się  w mieszkaniach, który doda namiastkę luksusu pomieszczeniu.

Ofertę cegieł klinkierowych oraz płytek można sprawdzić na: Mikulska Klinkier

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

twenty + 16 =