Coworking – skuteczny sposób na zwiększenie wydajności Twojej pracy

Praca w domu wydaje się marzeniem niemal dla każdego. Własne otoczenie, możliwość skorzystania z wyposażenia swojego pokoju, kuchni, włączenia ulubionej muzyki, brak konieczności dojeżdżania do pracy, to atuty, które bezapelacyjnie przemawiają „za” tą formą pracy. Jednak każdy, kto długotrwale pracuje w domu szybko przekonuje się, że własne otoczenie może być zaletą, ale bywa także wadą. Potrafi ono mieć bowiem negatywny wpływ na wydajność pracy, wprowadza monotonię, która zabija kreatywność, no i charakteryzuje się obecnością dużej ilości rozpraszaczy. Na szczęście, z pomocą przychodzi coworking.

Dlaczego praca w domu zaburza wydajność?

Ciągłe przebywanie w tym samym otoczeniu przyczynia się do spadku wydajności pracy. Jest to związane przede wszystkim z brakiem nowych bodźców, które pobudzają myślenie, a także brakiem bezpośredniego kontaktu z ludźmi, który zawsze stanowi paliwo napędowe kreatywności i nowych pomysłów. Przebywanie w otoczeniu ludzi pobudza procesy myślowe, aktywizuje wyobraźnię, stanowi swego rodzaju trening mózgu. Kiedy długotrwale zamykamy się tylko w jednym pomieszczeniu, a praca dzień w dzień wykonywana jest w towarzystwie tylko tych samych, w dodatku występujących w małej ilości bodźców, nasze zdolności kreatywne, jasnego myślenia oraz szybkiej i wydajnej pracy znacznie spadają.

Zobacz także: Wirtualne biuro w Holandii

Co to jest coworking?

O coworkingu słyszymy ostatnio coraz częściej. Najprościej mówiąc, jest to usługa, która polega na wynajęciu biura współdzielonego z innymi firmami. Nie chodzi tu o zakup przestrzeni, w której urządzamy swoje miejsce pracy, ale wynajęcie gotowego pomieszczenia biurowego na godziny. Jest ono zawsze wyposażone w niezbędny sprzęt biurowy, a przede wszystkim stanowi źródło nowych bodźców, które pobudzają nasze komórki mózgowe do pracy. Dodatkowo, coworking to możliwość obcowania z ludźmi, wymiany poglądów, zdań, myśli. To proces, którego brakuje podczas pracy w domu, a to właśnie on pobudza naszą kreatywność i dodaje energii. Specjaliści dowiedli, że widok pracujących obok innych osób, a także sama atmosfera profesjonalnego biura, znacznie podwyższa wydajność pracy. Warto również dodać, że ludzie, którzy przebywają w biurowcu, mogą pracować w tej samej lub podobnej branży. Zyskujemy zatem możliwość nawiązania owocnych kontaktów biznesowych.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × pięć =