Czy alkohol ma wpływ na potencję?

Alkohol to jedna z używek, która ma ogromny i przede wszystkim negatywny wpływ na organizm oraz funkcjonowanie narządów wewnętrznych. U wielu osób nawet niewielka dawka może wpłynąć na to, jak się zachowują. Poza tym alkohol oddziałuje na układ nerwowy i mózg, powoduje ogólne pogorszenie się kondycji organizmu. Przyspiesza proces starzenia się komórek i powoduje ich nadmierne obumieranie. Może także powodować problemy w życiu seksualnym, bo erekcja po alkoholu z uwagi na otępienie układu nerwowego może być utrudniona.

Wpływ alkoholu na kondycję organizmu

Alkohol w pierwszej kolejności atakuje układ nerwowy. Zaburza logiczne rozumowanie i prawidłowy osąd sytuacji. Początkowe rozweselenie i pobudzenie, które wywołane jest piciem alkoholu, szybko zmienia się w otępienie. Następnie u pijącego dochodzi do zaburzeń narządu mowy oraz ruchu.

Osoby pozostające pod wpływem alkoholu mają problem z wykonywaniem podstawowych czynności, takich jak utrzymanie przedmiotu w dłoni, siedzenie, czy chodzenie. Do tego dochodzą również zakłócenia widzenia i słuchu.

Nadmierne picie alkoholu powoduje również utratę pamięci. Przyczyną przysłowiowego urwanego filmu jest to, że alkohol uszkadza hipokamp, który odpowiada za pamięć, a także uczenie się i koncentrację.

Alkohol a życie seksualne

Wielu ludzi ma błędne przekonanie, że alkohol to skuteczny sposób na rozluźnienie się i pobudzenie zmysłów. W istocie zaś alkohol, zwłaszcza nadużywany, może powodować problemy z potencją. Erekcja po alkoholu jest zaburzona, a z czasem nadmierne picie może być przyczyną zaniku jąder.

Zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn, nadużywanie alkoholu może wywoływać problemy z libido, co wynika z tego, że alkohol ma wpływ na metabolizm hormonów odpowiedzialnych za popęd płciowy.

Jeśli alkoholizm spowoduje trwałe uszkodzenia mózgu, osoby pijące będą mieć problem z osiągnięciem satysfakcji seksualnej (anorgazmia).

U kobiet alkohol może wywoływać trwałe zaburzenia. Przez picie kobiety często nabierają niechęci do zbliżeń podczas okresu trzeźwości. Często idzie to w parze ze sporą liczną niechcianych i niebezpiecznych kontaktów intymnych w stanie upojenia alkoholowego.

Alkohol a choroby przewlekłe

Alkohol wywołuje szereg chorób przewlekłych, takich jak schorzenia serca oraz wątroby (stłuszczenie i marskość wątroby). Nadużywanie alkoholu powoduje także schorzenia zapalne układu pokarmowego (perforacja żołądka, zapalenie trzustki).

Osoby mające problem z piciem są znacznie częściej narażone na udar serca oraz choroby nowotworowe: języka, krtani, gardła, przełyku, piersi i jelita.

Osoby, które nadużywają alkoholu mogą żyć średnio 10 – 22 lata krócej niż wiek oczekiwany.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewiętnaście + czternaście =