Czy alkohol może zabić?

Pytanie zawarte w tytule ma chyba tylko jedną i bardzo zwięzłą odpowiedź: TAK. Oczywiście, że alkohol może zabić. Warto jednak dodać, że tylko i wyłącznie wtedy, kiedy spożywany jest w nadmiarze. W dzisiejszych czasach bardzo dużo osób ma z tym jednak ogromny problem.

Alkoholizm jest chorobą

Zaczyna się na ogół od jednego drinka/piwa. Zależnie, kto co lubi. Po pracy, dla relaksu. Czasem niektórzy są to w stanie kontrolować. Jedna sztuka i koniec. W dniu dzisiejszym już więcej nie pije. Jednak bardzo duża część osób po jakimś czasie czuje, że jedno piwko już im nie wystarcza. Jest kolejne i kolejne, aż w końcu kończy się na wielu sztukach. Niestety takie coś skutkuje tym, że człowiek nie wyobraża już sobie funkcjonowanie bez „procentów” w swoim życiu. Alkohol daje odprężenie, miłe samopoczucie, dobry humor, jednak nie jest to zdrowe.

Im większa ilość alkoholu, im większe jego stężenie we krwi, tym nasz organizm zaczyna się coraz bardziej buntować. Oczywiście wpływa to na naszą wątrobę, nerki, które zaczynają coraz gorzej pracować. No i przede wszystkim serce – ono również jest narażone i coraz gorzej pracuje, jeżeli będzie otrzymywało wielkie ilości alkoholu. I nie można tutaj patrzeć na to, że piwko jest słabsze, a drink mocniejszy. Jakikolwiek alkohol w większych ilościach doprowadza do pogorszenia stanu zdrowia, a w konsekwencji nawet do śmierci.

Wczesne rozpoznanie alkoholizmu

Dlatego tak ważne jest wczesne rozpoznanie alkoholizmu, który można wyleczyć. Wystarczą tylko dobre chęci, silna wola oraz…profesjonalna pomoc. Leczenie alkoholizmu prowadzone jest w różnych państwowych ośrodkach. Jednak nie ma się co oszukiwać – w prywatnych miejscach pomoc jest lepsza. W takim placówkach obsługa bardziej przykłada się do wyleczenia pacjenta z uzależnienia. W końcu jednak odpowiednie pieniądze swoje robią. Jednak, czy w takim wypadku można myśleć o pieniądzach? Trzeba myśleć o swoim zdrowiu, zdrowiu swoich bliskich, dlatego warto udać się do prywatnego ośrodka na leczenie z uzależnienia.

Terapie „TU i TERAZ”

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6 + szesnaście =