Czy częściej alkoholikami zostają mężczyźni

Czy to mężczyźni najczęściej zmagają się z alkoholizmem? Czy mają z tym coś wspólnego geny? A może to tylko kolejny błędny stereotyp, który krąży między ludźmi, a kobiety nie są nawet zauważalne z takimi problemami? Chcesz się dowiedzieć czegoś więcej? Koniecznie zapoznaj się z naszym raportem!

Czy to właśnie mężczyźni zostają alkoholikami? Czy ta choroba jest „zarezerwowana” wyłącznie dla męskiego grona? Otóż nie! Jest to kolejny stereotyp, który jest powtarzany jak amen w pacierzu, powodując, że często rodzina nie widzi początków choroby u kobiet. Dlaczego tak się dzieje?

„Na spotkaniach alkoholików można niestety spotkać takie samo grono kobiet jak i mężczyzn. To tylko błędne postrzeganie, że ten problem dotyczy tylko jednej płci. Prawda jest taka, że może dotknąć każdego – dobrze, gorzej zarabiającego, matkę, ojca, singla bezdzietnego. Każdy ma jakieś problemy, z którymi nie potrafi walczyć i sięga po kieliszek. Czasami zaczyna się niewinnie, od lampki wina na rozluźnienie, a zamienia w kolejne butelki. Jednak dlaczego widzimy tylko mężczyzn? Przez jaki to pryzmat? Otóż najczęściej kobiety potrafią dobrze się kryć, udawać, że wszystko jest dobrze i nie afiszują się ze swoimi problemami, kryją się z butelką, przez co nawet mąż nie widzi początków tej ciężkiej choroby”

Kobiety często zakładają kolejną maskę, aby ukryć swoje problemy i zmęczenie. Najczęściej pokazują przed całym światem jakie to są szczęśliwe i spełnione, a w głębi serca krzyczą o pomoc. Stąd, niewidziane – bo przecież wszystko wydaje się właściwe, sięgają po alkohol. Wstydzą się tego, bo stereotypowo, tak im nie wypada i przez to nikt nie widzi ich wołania o pomoc. Mężczyźni nie widzą, lub nie chcą tego widzieć, nie zapytają, nie przyjdą z pomocą na czas i wtedy zaczyna się równia pochyła, która tylko pogrąża dany problem. Czy jest w tym ratunek? Oczywiście, jednak zarówno kobiety jak i mężczyźni muszą sami zrozumieć swój alkoholizm oraz to, że należy go zwalczać. Przyjść, wyciągnąć rękę po pomoc i przyznać się przede wszystkim przed sobą – że to nie jest tymczasowe, że trzeba to przerwać i to jest ten czas!

Sprawdź ofertę leczenia: Prywatna klinika leczenia alkoholizmu Terapie „Tu i Teraz”