Tajski masaż

Czym charakteryzuje się tajski masaż?

Tajski masaż stosowany jest jako zabieg rozciągający, który rozluźnia mięśnie oraz pomaga zredukować napięcia. Jeśli podczas masażu zostaną użyte ziołowe olejki, to możemy liczyć na pozytywny wpływ na skórę. Masaż tajski pomaga przy problemach trawiennych, podczas zaburzeń krążenia czy bólów głowy. Dodatkowo łagodzi objawy menopauzy i oczyszcza organizm z toksyn.

Na czym polega masaż tajski?

Tajski masaż jest jednym z rodzajów masażu głębokiego, ponieważ łączy w sobie elementy jogi, rozciągania i refleksologii. Osoba, która jest masowana leży na macie, która jest rozłożona na podłodze. Dzięki temu masażysta może swobodnie się poruszać wokół osoby masowanej. W dodatku osoba, która jest masowana układana jest w pozycjach jogi, a to umożliwia napinanie i rozciąganie mięśni. Thai Masaż łączy w sobie pasywną jogę i akupresurę, a dzięki umiejętnemu rozciąganiu i uciskaniu punktów na ciele. Dzięki temu jesteśmy w stanie osiągnąć stan głębokiej relaksacji. Masaż tajski potrafi pozytywnie wpłynąć na krążenie, a także przyspiesza regenerację organizmu.

Zobacz: Chaiyo - Prawdziwy tajski masaż w Krakowie

Masaż różnych części ciała.

Masaż tajski skupia się na pewnych założeniach, w których uważa się, że ludzie ciało jest podzielona na pięć par stref. Biegną one od czubka głowy do stóp i dłoni, gdzie mają swoje zakończenie. Dzięki temu, że znamy ich położenie, możemy uciskać odpowiednie punkty na stopach i dłoniach. Dzięki temu jesteśmy w stanie pobudzić przepływ energii do konkretnej strefy. Celem tajskiego masażu jest również likwidacja bólu na różnych odcinkach kręgosłupa. Dodatkowo łagodzi bóle i napięcia w okolicy karku i ramion. Masaż wygładza zmarszczki, pobudza krążenie krwi, a także może wzmocnić cebulki włosów. Aby efekty były jeszcze lepsze, można stosować maści rozgrzewające. Do stosowania masażu tajskiego można stosować także stemple ziołowe z pomocą bawełnianych woreczków, które są wypełnione liśćmi i nasionami ziół. Przed rozpoczęciem masażu rozgrzewa się je i w tym czasie zostają uwolnione olejki eteryczne.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

14 + ten =