Czym są dopłaty do odszkodowań?

Wypadki samochodowe zdarzają się dość często, dlatego właśnie każdy kierowca płaci ubezpieczenie. Dzięki temu w razie kolizji drogowej zawsze możemy liczyć na odszkodowanie, którego wysokość będzie zależna od wielkości szkód jakie ponieśliśmy. Wielkość należnego nam odszkodowania ustala ubezpieczyciel. Często kwota, którą otrzymujemy jest niewystarczająca na pokrycie kosztów naprawy pojazdu. Firmy ubezpieczeniowe prawie zawsze zaniżają wielkość należnego nam odszkodowania nawet o połowę. Oczywiście możemy odwołać się od decyzji ubezpieczyciela i domagać się większej kwoty odszkodowania. Jeśli jednak spotkamy się z odmową, kolejnym krokiem może być skierowanie sprawy do sądu. Wielu kierowców z powodu niewiedzy lub strachu przed biurokracją nie dopomina się o należne pieniądze. Jednak w ostatnim czasie w Polsce coraz prężniej działają firmy, które oferują dopłaty do odszkodowań.

Na czym polegają dopłaty do odszkodowań?

Firmy zajmujące się dopłatami posiadają doświadczonych w tym temacie prawników, którzy bez problemu załatwią sprawę z zaniżonym odszkodowaniem za nas. Dzięki temu otrzymamy kolejne pieniądze, które pozwolą nam naprawić szkody powstałe na skutek wypadku. Współpraca z taką firmą polega na tym, że odsprzedajemy prawo do tej zaniżonej kwoty odszkodowania w zamian za kwotę ustaloną w umowie, która będziemy musieli podpisać. To rozwiązanie sprawia, że dopłatę możemy uzyskać w ciągu kilku dni, co jest przydatne, jeśli uszkodzone auto było naszym jedynym środkiem transportu.

Warto się zdecydować na tego typu rozwiązanie, ponieważ pieniądze możemy uzyskać nawet w ciągu kilku dni. W przypadku kiedy byśmy sami walczyli o pieniądze, musielibyśmy na nie czekać nawet kilka miesięcy, gdyż tyle zazwyczaj trwa postępowanie sądowe. W tym przypadku również moglibyśmy ponieść dodatkowe koszty chociażby na prawnika, który reprezentowałby nas w sądzie. W internecie znajdziemy wiele firm zajmujących się właśnie dopłatami do odszkodowań. Możemy się z nimi skontaktować przez internet. Po przesłaniu dokumentacji pozostaje nam tylko czekać na wycenę.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwadzieścia + siedem =