Demagnetyzacja dysku krok po kroku

Na czym polega demagnetyzacja dysku? Czy usuwanie danych z dysków jest skomplikowanym zadaniem?

Definicja

Każdy z nas gromadzi szereg informacji, także w komputerze. Niezwykle ważne jest także kasowanie danych z dysków, aby nie dostały się w niepowołane ręce. Jednym z zagrożeń w tym przypadku jest niekontrolowane rozprzestrzenianie informacji lub całkowita ich utrata.
Wymazywanie dysku twardego może odbyć się całkowicie bezpiecznie z użyciem demagnetyzera. Bezpieczne usunięcie danych oznacza, że nie ma możliwości ich odtworzenia.

Kasowanie danych z dysków

Jeśli pragniemy bezpiecznie i szybko wykasować dane z dysku, możemy użyć demagnetyzera Prodevice Degausser ASM240 . To jeden z najnowszych produktów marki Prodevice. Urządzenie jest łatwe w obsłudze i trwale niszczy dane z nośników takich jak; dyski HDD, dyskietki, kasety audio-video, taśmy magnetyczne. Sprzęt generuje silny impuls magnetyczny, który pozwala na usuwanie danych z dysków.
Dane zostają usunięte bardzo szybko – potrzeba zaledwie pół minuty. Ekran LCD ukazuje bieżący proces demagnetyzacji dysku oraz liczbę usuwanych nośników.
Technologia PPMD pozwala na zdalne doładowanie urządzenia na określoną ilość cyklu kasowania. To dobra opcja dla każdego, kto pragnie jedynie wypożyczyć sprzęt w celu usunięcia danych z nośnika.

Proces demagnetyzacji dysku

Proces kasowania danych z dysku jest bardzo łatwy. Na początku oczywiście należy uruchomić urządzenie. Następnie trzeba włożyć nośnik danych do otworu górnego i poczekać chwilę, aż urządzenie wykona swoją pracę. Po usunięciu danych z dysku, demagnetyzer „wyrzuca” go boczną ścianką. Taki proces trwa krótką chwilę i daje zadowalające efekty.

Jeśli nie chcemy kupować sprzętu demagnetyzującego, możemy skorzystać z wypożyczenia. Wiele firm i sklepów komputerowych oferuje takie usługi. Niszczenie danych jest ważnym procesem, który pozwoli zachować bezpieczeństwo i zminimalizuje ryzyko wycieku danych. Gromadzone informacje po pewnym czasie się nawarstwiają, dlatego warto usuwać na bieżąco to, czego już nie potrzebujemy.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziesięć − 3 =