Do czego wykorzystuje się korę ogrodową?

Kora ogrodowa bezapelacyjnie posiada wiele przydatnych funkcji, dlatego też warto wykorzystać ją w swoim ogrodzie. Bardzo często stosowana jest przy kwiatach, krzewach oraz różnego rodzaju drzewkach i to o każdej porze roku. Ogromną jej zaletą jest również jej niska cena. Jak wykorzystuje się korę ogrodową i co należy o niej wiedzieć? Odpowiedź poniżej.

Kora ogrodowa Wrocław

Bardzo często do sklepów ogrodniczych oraz do składów drewna zgłaszają się klienci zainteresowani kupnem kory ogrodowej. Jak się okazuje w praktyce, spełnia ona szereg pozytywnych funkcji w ogrodzie, dlatego też warto od razu zdecydować się na jej większą ilość. Mnóstwo osób decyduje się na korę, gdyż doskonale przykrywa ziemię i sprawia, że ogród wygląda czysto, schludnie i efektownie. Niewielu klientów wie jednak, że dzięki niej ilość chwastów i niechcianej roślinności w ogrodzie znacznie się zmniejsza. Ponadto, kora ogrodowa jest niezastąpiona latem. Powinny na nią zdecydować się osoby, które nie przepadają za systematycznym podlewaniem roślinności. Dlaczego? Kora doskonale zatrzymuje wilgoć w glebie oraz zmniejsza jej parowanie. Z tego powodu można bardzo często zobaczyć ją pod różnego rodzaju drzewami i krzewami.

Ochrona korzeni roślin

Co zrobić, by uchronić swoje rośliny przed zamarznięciem? Kora ogrodowa sprawdzi się do tego idealnie. Osoby, które chcą utrzymać odpowiednie nawilżenie gleby jesienią i zimą, oraz jednocześnie zadbać o to, by ich kwiaty, krzewy i drzewka nie zamarzły przy minusowych temperaturach, mogą przykryć korzenie dużą warstwą kory. To sprawi, że nie tylko roślinność będzie odpowiednio chroniona, ale również w chłodniejszych miesiącach dostarczy się do niej odpowiednie i co najważniejsze naturalne składniki odżywcze. Warto wspomnieć także o właściwościach izolacyjnych (chroni ona przed szkodnikami). Oprócz wielu wspomnianych wyżej zalet jest także materiałem bardzo efektownym, który świetnie ozdobi każdy ogród. Dodatkowo, kora wykorzystywana jest również do tworzenia ścieżek ogrodowych.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

11 − siedem =