Jak czyścić i zamontować moskitiery okienne

Jak czyścić i zamontować moskitiery okienne?

Moskitiery to świetny pomysł na to, aby zabezpieczyć pomieszczenie przed wszelakiego rodzaju owadami, insektami, brudem oraz kurzem dostającym się z zewnątrz. Dzięki temu są one bardzo popularne i coraz częściej montowane w oknach oraz drzwiach.

Samo zamontowanie i czyszczenie moskitier jest mało skomplikowane i nie wymaga wielkiej wiedzy technicznej.

Do zamontowania moskitiery typu ramkowego w oknie lub w drzwiach nie potrzeba żadnych skomplikowanych narzędzi. Siatka opiera się o kilka zaczepów przymocowanych do ramy okiennej, co pozwala utrzymać moskitierę w stabilnej konfiguracji, jednocześnie pozwala na bardzo szybki dostęp podczas ściągania do mycia lub konserwacji.

Trochę więcej problemów jest przy zakładaniu moskitier rolowanych lub przesuwanych. Wtedy należy wywiercić otwory w ramach okiennych, ale tego typu moskitiery są bardzo praktyczne, gdyż można wtedy całkowicie odsłonić okno oraz zwinąć siatkę bez konieczności rozmontowywania poszczególnych części.

Sprawdź: Roletos – Sprzedaż, montaż oraz serwis moskitier

Czyszczenie moskitier należy przeprowadzać w okresie chłodniejszym, najlepiej zimą, kiedy ze względu na ograniczenie otwierania okien, nie są one tak bardzo potrzebne.
Czyszczenie należy rozpocząć od demontażu oraz ułożeniu wszystkich drobnych części w jednym miejscu. Siatkę należy spłukać w wannie albo brodziku, w ciepłej wodzie z dodatkiem proszku do prania, gdyż silne detergenty mogłyby ją zniszczyć. Siatkę należy dobrze wysuszyć, przecierając delikatną szmatką lub ręcznikami papierowymi, tak aby nie uszkodzić włókna szklanego. Warto również pamiętać o ramie moskitiery oraz ramie okiennej i je także przetrzeć szmatką albo gąbką z proszkiem do prania lub mydłem.
Teraz pozostaje z powrotem założyć moskitierę na swoje miejsce. Aby to wykonać, musimy zrobić wszystkie poprzednie czynności w odwrotnej kolejności. Oczywiście łatwiejsza w obsłudze jest moskitiera rolowana, gdyż jest wyposażona w metalową kasetkę, do której trafia moskitiera zaraz po zwinięciu. Kasetka chroni moskitierę przed brudem i zniszczeniem.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

20 − 15 =