Jak przygotować auto na wiosnę?

Kiedy powoli nudzimy się z zimowego letargu nadchodzi czas zmian. Wiosenne porządki obejmują nie tylko nasze domy, czy mieszkania, ale także samochody, które również nie miały lekko w trakcie zimy. Dlatego przedstawiam kilka wskazówek, jak przygotować samochód do nowego sezonu.

Trzeba oczywiście zacząć od mycia, aby na pewno spłukać każde zimowe pozostałości soli. Bardzo ważne są także szyby, dlatego płyn do spryskiwaczy powinien być wymieniony na letni. Wiele osób nie zwraca na to uwagi i korzysta cały czas z płynów zimowych dla wygody, jednak za wymianą przemawia nie tylko cena, bo w końcu płyn zimowy jest droższy, ale także wydajność. W okresie wiosennym częściej używamy płynu ze względu na wszechobecne błoto, opady i podmuchy piachu, więc po prostu czysta wygoda, i ekonomia przemawiają za wymianą płynu.

Samochód jednakże to nie tylko błyszczące szyby, trzeba zadbać o to, aby części samochodowe były w odpowiednim stanie. Ocenie w nowym sezonie trzeba poddać klocki hamulcowe i inne szybo zużywające się części, jakimi są pióra wycieraczek. W trakcie zimy nie raz przymarzają one do szyb i o ile nie mamy cierpliwości, aby poczekać i je delikatnie oderwać, to odrywamy je zbyt gwałtownie, albo po prostu uruchamiamy przymarznięte. Wynikiem takiego działania jest poszarpanie piór wycieraczek, które nie będą dokładnie myły szyb i wspomniana wyżej wymiana i częste używanie płynu do spryskiwaczy nic nie da, bo na szybie będą powstawały liczne brudne półkola i zacieki. Wpływa to nie tylko na estetykę, ale także na wygląd i bezpieczeństwo jazdy.

Kolejnym ważnym elementem przygotowania samochodu na wiosnę jest rzecz tak oczywista, jak wymiana opon z zimowych na letnie. Warto nadmienić, że nie powinniśmy tego robić zbyt pochopnie, ponieważ wiosna jest nieprzewidywalna i po miesiącu wysokich temperatur, w trakcie Wielkanocy może nas zaskoczyć śnieg, czy nawet gołoledź, bezpieczniej jest trochę poczekać i opony wymienić wtedy, kiedy przyjdą upały, bo dopiero wtedy ich bardziej miękki materiał będzie spełniał swoją funkcję.

Sklep motoryzacyjny Motoszef.pl

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

14 − dwanaście =