Bagażnik rowerowy na hak

Jak zabrać rower na wakacje?

Jazda rowerem jest to wspaniały sport. Dzięki tej formie aktywności możemy się wspaniale zrelaksować oraz odpocząć. Jeżdżąc rowerem możemy zwiedzać również wspaniałe zakątki naszego kraju.

Nie jesteśmy jednak w stanie, zwiedzić dużego obszaru w ciągu jednego urlopu, jeżdżąc tylko na rowerze. Musimy zaprzęgnąć do tego inne środki lokomocji. Dobrym pomysłem jest podróż koleją, gdyż możemy zabrać rower i całkiem wygodnie podróżować. Większość z nas wybiera jednak najwygodniejszą opcję, która przy okazji uniezależnia nas od przemieszczania się po z góry ustalonej trasie sieci kolejowej. Opcją tą jest samochód.

Jak wybrać się w podróż samochodową z rowerem

Kiedy jedziemy na wakacje samochodem i chcemy zabrać ze sobą rower, to musimy posiadać bagażnik rowerowy. Bagażniki rowerowe różnią się między sobą przede wszystkim miejscem zamocowania na samochodzie. Wyróżniamy:

  • bagażniki rowerowe na hak,
  • bagażniki rowerowe na tylną klapę,
  • bagażniki rowerowe na dach,

Jaki bagaznik rowerowy wybrać?

Generalnie bagażniki rowerowe trzech powyższych kategorii mają swoje plusy i minusy. Warto się nad nimi zastanowić.

Bagażnik rowerowy na hak

Bagażnik rowerowy na hak jest chyba najlepszym rozwiązaniem. Przede wszystkim jest to forma najwygodniejsza. Może być zamontowany w niemal każdym samochodzie, gdyż prawie wszystkie posiadają haki holownicze. Minusem takich bagażników rowerowych na pewno będzie ich cena, która od stycznia 2016 znacząco wzrosła. Związane jest to z wymogiem posiadania przez takie haki światła wstecznego oraz przeciwmgłowego.

Bagażniki rowerowe na tylną klapę

Bagażniki rowerowe na tylną klapę mogą wygodą użytkowania dorównać bagażnikom rowerowym na haki holownicze. Są również sporo tańsze od tych pierwszych. Minusem jest auto, które musi być typu kombi lub hatchback oraz możliwość porysowania lakieru.

Bagażniki rowerowe na dach

Opcja ta jest najtańsza oraz najmniej wygodna (montowanie roweru na dachu jest tym mniej przyjemne im auto jest wyższe). Bagażniki te należą do najtańszych na rynku, chociaż te szybciej montowane oraz wygodniejsze w użytkowaniu to również koszt ok. kilkuset złotych.

https://falveo.pl/bagazniki-rowerowe-na-hak-c-43.html

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

12 + 5 =