Jak zorganizować ślub za granicą?

Nie wszyscy narzeczeni marzą o hucznym weselu na 200 osób, dla tych, którzy od wielkiego przyjęcia wolą małą uroczystość w gronie najbliższych dobrym rozwiązaniem może okazać się ślub za granicą.

Koszt ślubu?

Chociaż takie przedsięwzięcie kojarzy się z dużymi wydatkami, nic bardziej mylnego, na pewno kwota będzie o połowę mniejsza niż w przypadku tradycyjnego wesela. Koszt ślubu za granicą będzie zależał od miejsca podróży oraz od ilości osób, które zaprosimy.

Gdzie ślub?

Marzy  Ci się ślub w romantycznym pałacu czy wolisz wypowiedzieć przysięgę w otoczeniu egzotyki? Jeżeli zależy nam na iście królewskim ślubie warto obrać kierunek na zachód, doskonałym miastem będzie Nowy Jork, w którym takich scenerii nie brakuje. Do najbardziej atrakcyjnych miejsc na zagraniczny ślub zalicza się Cypr oraz Włochy. Duża popularnością cieszą się również Hawaje, Austria, Karaiby oraz Ameryka Łacińska. To od miejsca w dużej mierze będzie zależeć kwota wydatków, pamiętajmy, aby uprzednio wcześniej zarezerwować bilety podróżne oraz dopełnić wszystkich formalności – aby wziąć ślub za granicą trzeba zgłosić taką chęć w konsulacie najpóźniej na dwa miesiące przed planowaną data ślubu. Ślub za granicą ma prawo udzielić polski konsul lub miejscowy urzędnik stanu cywilnego, nie zapomnijmy o pobraniu zaświadczenia z USC o zdolności prawnej do zawarcia związku małżeńskiego za granicą.

Alternatywy?

Jeśli chcemy aby nasz ślub odbył się w wyjątkowym miejscu możemy zdecydować się na ślub na przykład w pałacu. Nasz kraj posiada wiele pałaców jednak nie każdy jest przystosowany do przyjęcia licznego grona gości i zorganizowania takiej imprezy. Jednym z najlepszych tego typu miejsc jest Pałac Domaniowski znajdujący się blisko Radomia i Warszawy.

Po więcej szczegółów zapraszamy do artykułu TUTAJ.