Jaki woreczek na magnezję? Od prostych do gadżeciarskich

Sport, jakim jest wspinaczka górska, wymaga od nas posiadania odpowiedniego sprzętu. To ono jest gwarantem naszego bezpieczeństwa, jak i łatwiejszego pokonywania kolejnych gór. Wśród linek, uprzęży i odpowiedniego obuwia, mamy także woreczki na magnezję. Dostępne są te tradycyjne, jak i gadżeciarskie – czy można odczuć różnicę czy jest to tylko nasz gust?

Na wstępie może wytłumaczymy osobom, które nie do końca znają wszystkie terminy związane ze wspinaczką, czym właściwie jest magnezja. Podczas wspinaczki, nasze dłonie się męczą, ciężko pracują i.. wydzielają pot. Jest on bardzo niebezpieczny, ponieważ powoduje, że uchwycenie skały może skończyć się.. wyślizgnięciem i utratą równowagi lub co gorsza – upadkiem. I tutaj z ratunkiem przychodzi magnezja – czyli proszek do osuszania dłoni. Jak można się domyślać, na rynku znajdziemy wiele woreczków, których będziemy mogli to przechowywać. Od tych tradycyjnych, prostych i funkcjonalnych, aż po gadżeciarskie – bo czemu nie?

Ogromny wybór woreczków na magnezję

Woreczki na magnezję mogą być proste, ale i designerskie. Najważniejsze, że każdy z tych produktów jest funkcjonalny i będzie spełniać swoje zadanie. Jeżeli szukasz wrażeń estetycznych i wygląd jest dla Ciebie istotny, znajdziesz zawrotny wybór wśród towaru, ale musisz też pamiętać, że będzie się to wiązać z wyższymi kosztami. Wolisz tradycję i prostotę? Tutaj też nie będzie problemu!

ZOBACZ: Petzl Nao – profesjonalna latarka czołowa dla każdego wspinacza

Tradycyjny, najprostszy woreczek na magnezję jest wykonany z materiału, zwykle jednolitego kolorystyczne. Wnętrze jest zrobione z polaru, całość zamykana na praktyczny ściągać, który będzie chronić proszek przed niechcianym wysypaniem się. Poza materiałem – ważna jest wielkość danego woreczka. Należy przed zakupem zrobić prosty test – włożyć rękę, jeżeli mieści się bez problemu – mamy swojego faworyta. Nigdy nie może ograniczać ruchów czy sprawiać trudność, bo podczas wspinaczki, nie ma na to miejsca!

Designerskie wzory woreczka na magnezję

Przeglądając wzory na woreczek na magnezję, znajdziemy wiele ciekawych wzorów – nawet takie, które będą kalką bohaterów z kreskówek, bądź wykonane z designerskich materiałów z printami, które będą widoczne już z dużej odległości. Jednak nie można zapominać o najważniejszym – funkcjonalności. Czy będą tradycyjne, proste czy kolorowe i wesołe, nie ma różnicy, to już zależy od naszego gustu. Tym samym, jaki ze wzorów Ty chętnie wybierzesz i dobierzesz do swojego ekwipunku wspinaczkowego?