Kiedy potrzebny jest aparat na zęby?

Zadbany, prosty zgryz to nie tylko kwestia estetyki, ale również zdrowia oraz możliwości utrzymania odpowiedniej higieny jamy ustnej. Dlatego obecnie nie tylko dzieci, ale także dorośli decydują się na założenie aparatu na zęby. Kiedy jest to konieczne?

Stomatolog  – kiedy pomyśleć o aparacie?

Wada określana powszechnie jako krzywy zgryz może mieć wiele różnorodnych odmian. Chodzi o wykrzywienie czy też przesunięcie jednego lub kilku zębów lub też nieprawidłowe ułożenie całego łuku. Jeżeli zaniedba się taki problem, powstaje utrudnienie polegające na tym, że nie można wystarczająco doczyścić zębów, ale również pewne części zgryzu są zbyt mocno obciążone, podczas kiedy inne nie pracują prawidłowo.

Ortodonta dziecięcy – kwestia estetyki uzębienia

W przypadku zauważenia, że już u małego dziecka zęby rosną krzywo, warto od razu udać się do ortodonty dziecięcego. Nieprawidłowy zgryz to nie tylko kwestia zdrowotna, ale także powód do wielu kompleksów. Niekiedy dzieci są okrutnie wyśmiewane ze względu na swój stan uzębienia. Zęby, pomimo, że zdrowe i białe, jeżeli są krzywe, bywają przyczyną niezadowolenia z siebie, a to może bardzo negatywnie wpłynąć na samoocenę.

Klinika Ortodontyczna – w jaki sposób może pomóc?

Na leczenie krzywego zgryzu jest odpowiedni czas właściwie w każdym wieku, więc nawet osoby dorosłe nie powinny rezygnować z tego jeżeli tylko mają odpowiednie możliwości. Dobra klinika ortodontyczna to taka, która będzie potrafiła poradzić sobie praktycznie z każdą wadą zgryzu. W wyniku niektórych z nich oczywiście niezbędne jest usunięcie zębów, szczególnie jeżeli w szczęce występuje nadmierne ściśnięcie.

(Sprawdź: OrthoVision - Centrum Ortodontyczno–Stomatologiczne)

Ortodonta przede wszystkim bardzo dokładnie obejrzy uzębienie i określi, w jaki sposób będzie przeprowadzone leczenie, a także poda przybliżony czas jego trwania. Następne wizyty będą spotkaniami polegającym na założeniu aparatu oraz późniejszym jego regulowaniu. Niestety leczenie ortodontyczne trwa co najmniej rok, jednakże wszelkich wyrzeczenia z tym związane, z pewnością są warte osiągniętych efektów.