Kilkudniowa wycieczka po Rzeszowie

Rzeszów to piękne, aczkolwiek niedocenione miasto. Dziś wybierzemy się na wycieczkę po stolicy województwa podkarpackiego. W tym celu niezbędne jest znalezienie przytulnego hotelu. Chociaż wielu z nas uważa, że nie znajdziemy tu nic ciekawego, my gwarantujemy Wam, że nawet siedmiodniowy pobyt to za mało, by zwiedzić każdy urokliwy zakątek tej miejscowości. Na pewno wiecie, że Rzeszów to największy w południowo-wschodniej Polsce ośrodek nie tylko przemysłowy, ale również akademicki i kulturalny. Naszą podróż musimy, zatem zacząć od znalezienia dobrego hotelu.

Nie owijając w bawełnę, w Rzeszowie nie ma złych hoteli. Każdy posiada mniej lub więcej uroku. Gwarantujemy również, że w każdym będzie Wam miło i wygodnie. To, na co warto zwrócić uwagę to fakt, by wybrany przez nas hotel posiadał zaplecze gastronomiczne. Po całym dniu zwiedzania, niewątpliwie będziemy mieli ochotę na ciepły, syty posiłek. Jeżeli już znaleźliśmy odpowiednie dla nas lokum, warto zobaczyć, co tajemniczego kryje w sobie samo miasto.

Rzeszów leży u stóp Karpat nad rzeką Wisłok – w samym centrum pięknie zalesionej Kotliny Sandomierskiej oraz wśród licznych pagórków Pogórza Karpackiego. Nie ma, co ukrywać, że sama okolica jest po prostu bajeczna, niezależnie od tego czy pojedziemy tam zimą czy też latem. Każda pora roku sprawi, że znajdziemy tam wiele atrakcji zarówno dla starszych jak i nieco młodszych. Warto kilka dni poświęcić na zwiedzanie samej okolicy. Po długich, górskich wycieczkach noc w hotelowej sypialni będzie dla nas zbawieniem.

Oczywiście w samym mieście znajdziemy równie wiele urokliwych miejsc. Rzeszów posiada długą historie, której początki datowane są już na 1354 rok. Znajdziemy tam wiele starych zabytków, które niewątpliwie wpadną nam w oczy kilka dni pobytu możemy poświęcić na ich dokładne zwiedzenie. W centralnej części miasta znajduje się piętnastowieczny ratusz – ozdoba rynku. Zachęca on swoją formą i wyglądem. Wiosną, latem i wczesną jesienią możemy przejść się deptakiem, który rozpoczyna się Kościołem Farny. Podróżując po uliczkach tego urokliwego miasta, na pewno trafimy na Sąd, który niegdyś był Zamkiem Lubomirskich. Ta szesnastowieczna budowla niewątpliwie wpadnie nam od razu w oko. Na uwagę zasługuje również ogród włoski, niegdyś ogród bernardyński. W siedemnastowiecznym kompleksie centralny punkt pełni klasztor Bernardynów oraz Bazylika Mniejsza. W Rzeszowie znajdziemy również Synagogi, w których obecnie znajduje się galeria sztuki. Pamiętajmy jednak, że w Rzeszowie warte uwagi są nie tylko zabytki widoczne gołym okiem.