Kocie przyjemności

Koty, a szczególnie małe kociaki, to zwierzęta, które wprost uwielbiają zabawę. Kto choć raz nie biegał za kotem z papierkiem zaczepionym na sznurku, ten chyba nie był dzieckiem. Czworonogi tej rasy po prostu są stworzone do dobrej zabawy, choć warto pamiętać, że to co dla człowieka wygląda na zwykłe igraszki, jest w rzeczywistości pokazem zwinności zwierzęcia, które w naturalnym stanie samo powinno zdobywać swoje pożywienie.

Przyglądając się ulubionym zajęciom kotów można też odgadnąć, czego koty potrzebują. Zachowania tego gatunku są bowiem instynktowne i w gruncie rzeczy każdy z kotów ma pewien stały asortyment zachowań. Jednym z nich jest chociażby ostrzenie pazurów – czynność niezwykle potrzebna z punktu widzenia możliwości polowania. Aby pupil wykonując tą czynność nie niszczył naszych mebli, warto nabyć specjalny drapak dla kota, dzięki któremu zwierzak będzie miał stałe miejsce do ostrzenia pazurów, a przy tym będzie miał poczucie, że nikt go za to nie skarci.

Każdy też wie, że koty lubią mruczeć, a mruczą jak śpią. Aby sen odbywał się w wygodnych warunkach i nikt przypadkowo nie nadepnął na zwiniętego w kulkę zwierzaka, należy zapewnić mu odpowiednie legowisko. Najlepszym rozwiązaniem wydaje się być domek dla kota, w formie np. kosza wiklinowego z wejściem i wyściółką. Takie rozwiązanie daje pewność, że zawsze będziemy wiedzieć, gdzie nasz pupil ucina sobie drzemki.

Zapewnienie odpowiednich rekwizytów do zabawy to również wyjście naprzeciw potrzebom zwierzakom. Dobrym pomysłem są piłeczki dla kota, przy użyciu których zapewnimy mu intensywną zabawę na długi czas. Koci uśmiech i mruczące zadowolenie po takich igraszkach – gwarantowane.

A gdy nieco zmęczony bieganiną za piłkami sierściuch zacznie się domagać pożywienia, można skorzystać z rozwiązania, które połączy przyjemne z pożytecznym. Mowa o bączku na przysmaki, z angielskiego nazywanym spinnerem. Ten gadżet pozwala na umieszczenie w swoim wnętrzu przysmaków, których wydobywaniu łapami przez kota towarzyszy ruch obrotowy bączka. Nie ma więc lekko – aby skonsumować posiłek kot musi się natrudzić, choć dla niego stanowiło to będzie jedynie dobrą zabawę.

Wszystkie opisane akcesoria można z powodzeniem nabyć w jednym miejscu, jakim jest sklep zoologiczny internetowy Tukan24. Szeroki asortyment produktów, przystępne ceny, intuicyjny podział na kategorię oraz sprawna obsługa i szybka wysyłka to zalety, które sprawiają, że jest to e-sklep godny polecenia.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × 3 =