Kolarzówki w Krakowie

Poruszanie się po zatłoczonym mieście, jakim niewątpliwie jest Kraków, za pomocą własnego samochodu lub środków komunikacji miejskiej jest bardzo trudne i czasami wręcz niemożliwe.

Nieustające korki panujące na krakowskich ulicach w godzinach szczytu potrafią być bardzo frustrujące i doprowadzać ludzi do szału. Dlatego wiele osób, które chce uniknąć stresu wynikającego z poruszania się w korkach, wybrało rowery jako środek transportu.

Kraków w swoim środowisku obserwuje niezliczoną ilość kolarzówek i ludzi w różnym wieku, którzy na nich jeżdżą. Rowery są bardzo popularnym środkiem transportu zwłaszcza wśród studentów nie tylko ze względu na łatwiejsze poruszanie się, ale także zerowe koszty transportu. Zdolności oszczędzania i kombinatoryki studentów są powszechnie znane. W Krakowie często obserwujemy także kolarzówki, na których poruszają się elegancko ubrani mężczyźni, co może być zaskakującym widokiem.

Duża popularność rowerów w Krakowie

Popularność rowerów rośnie ze względu na jednoczesny wzrost ruch drogowego i ilości robót drogowych uniemożliwiających przejezdność przez pewne rejony miasta. Ponadto Kraków jest miastem zabytkowym, gdzie wjazd w niektóre rejony takie jak Rynek Główny, za pomocą samochodu, jest niemożliwy. Rowery mają nieograniczony wstęp niemal wszędzie. Nie tylko ułatwiają transport i komunikację w mieście, ale wpływają także korzystnie na aktywność fizyczną osób na nich jeżdżących. Jest to szczególnie ważne w czasach, kiedy aktywny tryb życia odchodzi w zapomnienie ze względu na generalny brak czasu na wszystko. Dlatego krakowiacy ? na rowery!