Kołdry letnie, zimowe i całoroczne

Podstawową kwestią przy zakupie nowej kołdry jest jej przeznaczenie. Decydując się na konkretny typ powinniśmy zastanowić się, który będzie odpowiadał w pełni naszym potrzebom i przyniesie nam komfort oraz satysfakcję.

Najważniejszym rozróżnieniem, który powinien stać się punktem wyjściowym naszych poszukiwań jest podział pościeli na letnią, zimową oraz całoroczną.

Pierwszą pomocną dla nas wskazówką w drodze do podjęcia najlepszej decyzji jest znajomość naszej sypialni. Czy okna wychodzą na stronę południową przez co w lato w pomieszczeniu jest upalnie? Czy może nasz pokój sypialny znajduje się w głębi domu i odizolowany jest w znacznej mierze od warunków atmosferycznych? Być może śpimy na poddaszu gdzie zimowe noce potrafią dać się we znaki? Po odpowiedzi na te pytania możemy śmiało zabierać się do decyzji dotyczącej naszej pościeli!

Kołdra zimowa, co nie będzie dla nikogo niespodzianką, przede wszystkim zadba o to, abyśmy podczas nawet najbardziej mroźnych nocy nie byli narażeni na chłód. Dobra kołdra typu zimowego nie przyczyni się jednak do pocenia się, zapewniając odpowiednią wentylację. Możemy zdecydować się na gęste naturalne wypełnienie, które chyba najbardziej kojarzone jest z pościelą tego typu, jak i na sztuczny wkład termiczny z poliestru i bawełny.

Kołdra letnia, charakteryzuje się gramaturą wsadu nawet dwa razy mniejszą niż w przypadku kołder zimowych. Ten typ pościeli również występuje w wersjach z wkładem naturalnym, który ma to do siebie, że przystosowuje się do temperatury naszego ciała, jak i ze sztucznym wypełnieniem. Materiały, które stanowią wsad do kołder letnich to głównie jedwab i bawełna, które zapewniają naszej skórze oddychanie oraz odprowadzają wilgoć.

Dużą popularnością cieszą się również kołdry typu ‚4 Pory Roku’, które zapewniają komfort snu, przez okrągłe 365 dni. Jest to opcja oczywiście najbardziej ekonomiczna, w związku z tym, że zamiast 2 kołder używamy jednej. Kołdry całoroczne są lżejsze od zimowych, a cięższe od letnich. Często również możemy spotkać się z pościelą typu ‚2 w 1’, w której wersja zimowa to dwie spięte ze sobą kołdry, podczas lata natomiast jedna z nich jest wypinana.

Kołdry zimowe, letnie oraz całoroczne można znaleźć w bogatej ofercie sklepu AWAKraków, gdzie z pewnością każdy z nas znajdzie odpowiedni model dla siebie.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

20 − 6 =