Krem pod oczy – kiedy i jak?

Oczy są zwierciadłem duszy, to na nie według badań, zwracają największą uwagę nowo poznane osoby. I nie chodzi tu o same oczy, ale także o ich otoczkę, czyli skórę pod nimi – a ta potrafi sprawić sporo problemów.

Skóra pod oczami należy do najdelikatniejszej na ludzkim ciele, dlatego też każde problemy zdrowotne, lub zwykłe niewyspanie, odbijają się na niej negatywnie. Warto więc zadbać o nią jak najwcześniej, gdyż zaniedbania w tym zakresie, dość szybko dodadzą nam lat. To właśnie skóra pod oczami starzeje się jako pierwsza i to tam najmocniej uwidaczniają się zmiany. Warto więc o nią zadbać jak najszybciej.

Sprawdź: Krem przeciwzmarszczkowy pod oczy RADICAL AGE ARCHITECT

Najpopularniejszym preparatem do dbania o skórę pod oczami, jest krem pod oczy. Wbrew pozorom z tego typu preparatów, mogą korzystać już bardzo młode kobiety, bo część z nich jest przeznacza już dla dwudziestoparolatek. I nie ma w tym żadnej przesady, albo chwytów marketingowych. Skóra twarzy, a szczególnie delikatna skóra pod oczami jest ciągle narażona na kontakt z zanieczyszczeniami, więc musimy specjalnie o nią zadbać, by móc cieszyć się młodym wyglądem przez lata.

Dość częstym błędem jest stosowanie pod oczy tego samego kremu, którego używamy do twarzy. Skóra pod oczami jest nie tylko cieńsza, ale także pozbawiona gruczołów łojowych i ochronnej warstwy lipidowej, w związku z tym powinnyśmy używać specjalnie do tego przeznaczonych kremów. Zwykłe kremy do twarzy mogą podrażnić delikatną skórę pod oczami, ponieważ jej struktura jest trochę inna, przez to wrażliwsza.

Sprawdź: Przeciwzmarszczkowy krem roll-on pod oczy IRYS SYBERYJSKI

Nakładanie kremu pod oczy działa na tej samej zasadzie co aplikowanie innych preparatów do skóry. Skórę należy najpierw oczyścić, pozbywając się zanieczyszczeń, kurzu, tłuszczu, które osiadły na niej w ciągu dnia (lub nocy), a następnie delikatnie wklepać krem zaczynając od zewnętrznego kącika oka. Najlepiej cały zabieg wykonywać palcem serdecznym, gdyż trzeba pamiętać z jak delikatną tkanką mamy do czynienia, a palec serdeczny jest relatywnie słabszy od wskazującego, dzięki czemu mamy gwarancję, że całą czynność wykonamy lekko i delikatnie.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × 5 =