zabiegi kosmetyczne na twarz

Maseczki i inne zabiegi kosmetyczne na twarz

Twarz, podobnie jak dłonie, są wizytówką każdego człowieka. Okazuje się, że obydwie te części ciała są narażone na przedwczesne starzenie się, co niestety znacznie odbija się na prezencji, estetyce i ogólnej aparycji. Dziś jednak skupimy się na twarzy, ponieważ to właśnie ona sprawia najwięcej problemów. Z naszego artykułu dowiesz się jakie zabiegi kosmetyczne i produkty stosowane są w profesjonalnych gabinetach a jakich możesz użyć samodzielnie. Zapraszamy do lektury.

Pielęgnacja w domu

Twarz każdego dnia powinna być poddawana licznym, rutynowym zabiegom pielęgnacyjnym. Co wieczór kobiety powinny wykonać dokładny demakijaż, panowie z kolei powinni umyć twarz łagodnym żelem przeznaczonym do ich typu cery. Dzięki temu pozbędziemy się wszelkich zabrudzeń, które mogą zatykać pory, prowadzić do szybszego pojawiania się zmarszczek lub po prostu uczucia zmęczenia i ciężkości skóry twarzy.

(ZOBACZ TAKŻE: Profesjonalne kosmetyki do twarzy )

Niezbędne jest także odpowiednie nawilżanie. W aptekach oraz drogeriach można znaleźć mnóstwo kosmetyków nawilżających w postaci kremów, maseczek, czy serum.

Regularnie raz lub dwa razy w tygodniu zaleca się wykonywanie złuszczania martwego naskórka, który nie pełni już żadnych funkcji, ale wciąż zalega na twarzy. Do tego celu używa się masek złuszczających, delikatnych kwasów owocowych przeznaczonych do domowego użytku lub po prostu peelingu.

Raz w tygodniu powinno się także nakładać na twarz maseczkę. Oto najpopularniejsze typy masek, które można nabyć w sklepach:

 • odżywcze – zawierają mnóstwo składników aktywnych, które rewitalizują skórę i przywracają jej młodzieńczy wygląd
 • oczyszczające – otwierają i usuwają z porów między innymi zaskórniki. Dedykowane są osobom mającym problemy z trądzikiem
 • nawilżające – dostarczają do skóry składniki, które pozwalają utrzymać odpowiedni poziom nawodnienia komórek
 • ujędrniające – działające na zasadach czasowego, powierzchownego liftingu
 • rozświetlające – często z dodatkiem drobinek złota w składzie
 • i wiele, wiele innych.

Można zauważyć, że maski domowe są skuteczne, ale nie aż tak jak te, które stosowane są w gabinetach kosmetycznych. Tam bowiem nie tylko używa się produktów, które zawierają mnóstwo silnych składników aktywnych, ale łączy się je także z różnymi zabiegami:

 • mezoterapią igłową
 • dermabrazją
 • mikrodermabrazją diamentową i korundową
 • liftingiem
 • i kwasami owocowymi złuszczającymi martwy naskórek

(ZOBACZ TAKŻE: Skóra twarzy – pielęgnacja każdego dnia )

Czy więc nie warto pielęgnować skóry samodzielnie w domu?

Odpowiedź na to pytanie jest jednoznaczna – warto a nawet trzeba. Nie można jednak stronić od regularnych wizyt w gabinetach kosmetycznych – przynajmniej raz na pół roku. To bardzo ważne jeżeli chcemy jak najdłużej zachować piękny, młodzieńczy i zdrowy wygląd. Zabiegi kosmetyczne wykonywane w domu powinny być traktowane jako sposób na utrzymanie efektów osiągniętych podczas wizyty w gabinecie. Warto wiedzieć także, że ceny poszczególnych zabiegów nie są dziś wysokie co warunkuje duża konkurencyjność rynku a przede wszystkim również większa dostępność do dobrej jakości kosmetyków w rozsądnej cenie.