Materiały eksploatacyjne do drukarek

Gdy kupujemy drukarkę mamy wrażenie, że będzie drukowała wiecznie. Z reguły w najmniej spodziewanym momencie kończy nam się tusz lub tonery. Wtedy udajemy wielce zaskoczonych. Jak to, to drukarkę trzeba doładowywać?! W naszej głowie rodzą się myśli jak tutaj najtaniej kupić artykuły eksploatacyjne.

W przypadku drukarek atramentowych mamy kilka opcji. Jedną z nich jest kupienie nowego kartridża. Niestety taki wybór jest dość drogą inwestycją. Sam kartridż zazwyczaj kosztuje około 100 zł. Nie raz (w przypadku starych drukarek) bardziej opłaca się kupić nową drukarkę niż dwa kartridże. Dla posiadaczy atramentówek istnieje jednak ratunek. Można kupić napełniacze do kartridżów. Kosztują one znacznie mniej. Tusz do drukarki w kolorze czarnym kosztuje około 30-40 złotych. Z kolei tusze w kolorach cyan, magenta, yellow oscylują wokół 60-70 zł.

Tonery OKI

Jeżeli mamy do czynienia z drukarką laserową musimy być przygotowani na większy wydatek w przypadku wyczerpania się materiałów eksploatacyjnych. Tonery OKI powinny być oryginalne. Wszystko dlatego, że zamienniki nie są rekomendowane przez producenta, a zatem mogą niekorzystnie wpływać na działanie drukarki oraz jakość wydruku. Warto kupować oryginalne tonery ze względu na zalecenia producenta. Prawda, że części nie wydane pod marką OKI są czasem nawet dwa razy tańsze, ale nie dają gwarancji dobrej jakości.