Mobilne biuro

Najczęstszym zastosowaniem kontenerów mieszkalnych, z którym możemy się spotkać, jest wykorzystanie ich w formie lokali zastępczych, bądź mieszkań socjalnych dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.

Jednak okazuje się, że kontenery mieszkalne mogą znaleźć o wiele więcej ciekawych przeznaczeń. Ze względu na ich trwałą konstrukcję przy jednoczesnej możliwości przemieszczania i szybkiej instalacji, kontenery mieszkalne znalazły zastosowanie jako mobilne biura dla firm budowlanych. Specyfika pracy firm tego typu charakteryzuje się koniecznością jeżdżenia po całym kraju w celu realizacji zleceń dla klientów. Zwłaszcza jeśli jest to duża firma budowlana o dobrej renomie i znanej na rynku marce. Wówczas konieczne jest jechanie na drugi koniec Polski w celu wykonania prac.

Na placu budowy często zjawiają się klienci, inspektorzy budowlani, przedsiębiorcy i inne osobistości, z którymi należy dopełniać różnorodnych formalności. Gdzie takie osoby przyjąć, skoro jesteśmy często setki kilometrów od siedziby firmy? W samochodzie, w kawiarni nieopodal? Często i taka możliwość jest nierealne.

I tu właśnie wkraczają do gry kontenery mieszkalne, które doskonale sprawdzają się jako przenośne biura dla firm budowlanych. Montaż podstawowego modułu kontenera mieszkalnego bez przyłączania go do instalacji kanalizacyjnych zajmuje kilka godzin, nawet nie natomiast w ciągu pół dnia możemy dokonać całkowitego montażu z podłączeniem wody, prądu itd. Kontenery mieszkalne wyposażone są bowiem w węzeł sanitarny, ogrzewanie oraz aneks kuchenny. Możemy stworzyć zatem bardzo dobrze zaopatrzone biuro, w którym będziemy przyjmować interesantów. Wykonane z trwałych materiałów, kontenery mogą nam służyć jako przestrzeń biurowa przez cały rok. Wystarczy je wozić ze sobą w miejsce pracy i wykorzystywać jako doskonałe biuro, w którym nie będziemy się wstydzili przyjmować ludzi.

Zatem okazuje się, że kontenery mieszkalne mają również inne zastosowania i doskonale spełnią się w roli mobilnych biur dla firm budowlanych.