Na wakacje tylko do Albanii

Jeśli znudziły nam się już wszystkie śródziemnomorskie kurorty, to być może warto poznać kraj, który nie jest tak popularny jak Włochy, czy Grecja, a jednocześnie jest równie zachęcający? Zapraszamy do Albanii!

Ten niedoceniony kraj na półwyspie bałkańskim należy do jednego z najbardziej niesłusznie niedocenionych zakątków świata. Ze względu na różne perturbacje polityczne i ekonomiczne, Albania kojarzy nam się z centrum konfliktów. Jest to jednak stereotyp dotyczący przeszłości, który niestety nadal pokutuje w dzisiejszych czasach.

Obecnie Albania jest krajem rozwijającym się, który ma szansę na osiągnięcie międzynarodowego sukcesu. Znajdują się tu złoża surowców naturalnych, które są niezwykłe cenne i rzadkie w Europie, dlatego szanse na rozwój są naprawdę duże. Ale sprawę ekonomii i zasobności kraju warto pozostawić, by skupić się na walorach turystycznych. Otóż ze względu na swe położenie oraz niezwykle różnorodne ukształtowanie terenu, Albania jest ze wszech miar atrakcyjną krainą. Jest tu wszystko, czego dusza turysty zapragnie morza, jeziora, góry i rzeki. A wszystko to skumulowane niemal w bezpośredniej bliskości. Od plaży do góry dzieli nas często kilkanaście kilometrów, a miejscami nawet mniej!

Albania położona jest nad Morzem Adriatyckim oraz Morzem Jońskim, co sprzyja rozwijaniu się turystyki nadmorskiej. Ze względu na klimat, pogoda w kraju jest piękna i ciepła, a woda w morzu krystaliczna i przyjemnie chłodząca upały kąpieli słonecznej. Gdy zatrzymamy się w jednym z popularnych kurortów, możemy liczyć na pobyt w najlepszych hotelach i pensjonatach. Ale przecież to nie hotel jest najważniejszy. Warto podkreślić, że Albania nie jest jeszcze oblegana przez turystów, dzięki czemu możemy tu naprawdę odpocząć i zrelaksować się po całym roku ciężkiej pracy. Warto już teraz zastanowić się nad wyjazdem na wakacje do Albanii, kraju tak bliskiego, nieznanego, a jednocześnie spełniającego wszelkie oczekiwania turystyczne.