Najważniejsze zalety cateringu dla szkół – zobacz, czy warto!

Posiłki w szkołach to bardzo dobra sprawa. W szczególności dla młodszych dzieci, w nauczaniu początkowym. Dlaczego? Z tego względu, że dziecko będąc czasami w szkole od samego rana, do samego wieczora ma dostęp do ciepłego posiłku, co jest szczególnie ważne w okresach zimowych. Dlatego warto doceniać te możliwości.

W dzisiejszych czasach szkoły jednak nie zatrudniają specjalnych kucharzy, czy też kucharek. Nie budują specjalnych kuchni, gdzie od rana trwałyby przygotowania nad posiłkami dla dzieci, aby wszystko na porę obiadową było przygotowane. W dzisiejszych czasach wykorzystywany jest catering dla szkół. Trzeba przyznać, że wiele firm cateringowych w swoich zleceniodawcach ma wpisane szkoły podstawowe, czy też przedszkola, bowiem taka forma współpracy jest o wiele bardziej wygodniejsza.

Dlaczego?

Chociażby z tego względu, że w szkołach nie musi nikt zatrudniać specjalnych kucharzy. Wystarczą tylko panie do pomocy, które wszystko dzieciakom nałożą na talerz i wydadzą na stołówce. Już po tym fakcie widać, że można zaoszczędzić koszty na takim cateringu, jak również czas. Ponieważ nikt nie musi spieszyć się na ostatnią chwilę (bo nie zdążę obrać ziemniaków!), żeby ze wszystkim się wyrobić. Poza tym nikt nie musi myśleć, czy dla wszystkich wystarczy, czy tez nie.

Przywożona jest określona ilość posiłków (ile Rodziców zapisało swoje dzieci, tyle jedzenia jest) i wszyscy zajadają się ze smakiem. Dodatkowo nie trzeba wydzielać specjalnego pomieszczenia na kuchnię. Wystarczy tylko mały kantorek na uporządkowanie i przygotowanie wszystkiego oraz stołówka dla wszystkich dzieci. Poza tym zawsze można liczyć na różnorodność posiłków. Firmy cateringowe doskonale wiedzą co dzieci lubią i co mają przyrządzać, aby wszyscy się dobrze najedli.

Wiele firm, w niskich cenach, chociażby jak AlmaVerde, współpracuje ze szkołami, dzięki czemu w tygodniu, zawsze na czas wszystko jest dowiezione odpowiednio ciepłe. Tak, nikt nie musi się martwić tym, że dziecko otrzymuje zimny posiłek. Od tego właśnie są specjalne pojemniki, w których wszystko przyjeżdża.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewiętnaście − dziewiętnaście =