Obozy w Kotlinie Kłodzkiej

Kotlina kłodzka jest prężnie rozwijającym się regionem turystycznym Polski. Do niedawna słynęła głównie z wartości uzdrowiskowych dzięki miastom takim jak Kudowa Zdrój, Czarna Góra, Polanica Zdrój czy Lądek Zdrój, i ze względu na to była obiektem wakacji sanatoryjnych, leczniczych, głównie dla starszych lub schorowanych ludzi. Ostatnio Kotlina Kłodzka została doceniona ze względu na niesamowite krajobrazy górskie i potencjał w nich tkwiący.

Otoczona przez pasma Gór Barskich, Bystrzyckich a także Gór Stołowych i Masywu Śnieżnika, stała się obiektem zainteresowania obozów dla dzieci i młodzież. Biura turystyczne tworzą zróżnicowane oferty dla nawet najbardziej wybrednych klientów. Od zwyczajnych koloni dla dzieci, po obozy tematyczne, przygodowe, dla miłośników przyrody a także obozy survivalowe. Tereny górskie obfitujące w liczne parki, lasy, przełęcze, kotliny, doliny i rzeczki są bardzo atrakcyjnym miejscem dla organizacji obozów. Kotlina Kłodzka posiada także wiele ciekawych szlaków turystycznych dla pieszych wędrówek, które dzięki znajdujących się na ich trasie zabytkom.

Niedocenione walory krajobrazowe Kotliny kłodzkiej stają się coraz bardziej popularne jako alternatywa dla wyjazdów nadmorskich, gdzie gdy pogoda nie sprzyja cały program imprezy podupada. W górach w przypadku deszczowych dni pole do popisu jest znacznie większe. Czyste powietrzne, piękne górskie krajobrazy i okolice, bliskość przyrody o nieocenionej wartości a także wiele turystycznych atrakcji oraz organizowanie ciekawych obozów tematycznych sprawiają, że Kotlina kłodzka staje się coraz bardziej popularnym miejscem wyjazdowym dla młodzieży.