Peeling do ciała

Peeling mechaniczny czy enzymatyczny?

Prawdopodobnie każdy z nas choć raz używał peelingu lub scrubu do użytku profesjonalnego. Ale co dokładnie oznacza „złuszczanie” i dlaczego tak istotna jest regularność w tych działaniach?

Celem peelingu jest usunięcie martwych komórek skóry. Dzięki peelingowi cera udoskonala się, a komórki są stymulowane. Skóra staje się gładka i miękka, a promienny wygląd zawdzięczamy zwiększonemu krążeniu krwi. Dodatkowo, skóra jest głęboko oczyszczona, co oznacza, że oczyszczone zostały pory zatkane przez sebum. Co więcej, produkty pielęgnacyjne mogą być wchłaniane o wiele lepiej, a skóra opala się szybciej i bardziej równomiernie.

Istnieją różne formy złuszczania, począwszy od łagodnych peelingów mechanicznych po agresywne peelingi chemiczne. Rozróżnia się peelingi do stosowania w domu, salonie piękności i klinice medycznej.

Peeling mechaniczny

Najlżejszą formą złuszczania jest mechaniczny peeling, który działa tylko na powierzchni. Jest to najczęstsza aplikacja do użytku domowego. Martwe komórki naskórka usuwa się za pomocą materiału ściernego, takiego jak nasiona owoców, granulaty bambusa lub podobne. Jednak peelingi te nie powinny być stosowane zbyt często, ponieważ skóra może reagować podrażnieniami, takimi jak zaczerwienienie, zanieczyszczenia lub skrajna suchość. Delikatną propozycją z rodziny scrubów mechanicznych jest PURE ICON, kremowy i drobnoziarnisty peeling do twarzy, który z łatwością radzi sobie z nieestetycznymi zaskórnikami w strefie T.

Peeling enzymatyczny

W przypadku bardzo wrażliwej lub wyjątkowo zanieczyszczonej skóry lepiej jest pracować z peelingami enzymatycznymi. Tutaj stare rogowacenie jest usuwane ze skóry z powodu aktywności kilku enzymów. Chociaż ta forma złuszczania jest uważana za złuszczanie powierzchni, jest bardziej intensywna, ale wciąż delikatna, ponieważ nie zawiera twardych drobinek, jak w przypadku peelingu mechanicznego. Jest to bardzo istotne dla skóry wrażliwej, zaczerwienionej i podrażnionej. W przypadku zanieczyszczonej skóry można w ten sposób uniknąć rozprzestrzeniania się infekcji, a to zwykle jest przyczyną powstawania nowych zanieczyszczeń. W dzisiejszych czasach istnieją również peelingi enzymatyczne do stosowania w domu (na przykład peeling enzymatyczny ze wspomnianej wcześniej serii, PURE ICON).

Peelingi z kwasem owocowym działają nieco głębiej. Te złuszcza należą do średniej peelingi (ale nadal na powierzchni), które są przeprowadzane w salonie kosmetycznym lub przez dermatologa. Estetycy mogą stosować peelingi owocowe tylko z kwasem o zawartości 20%, powyżej 20% może prowadzić wyłącznie dermatolog.

Peeling chemiczny

Najsilniejszą formą złuszczania jest peeling chemiczny. Odzwierciedla jeden z najgłębszych peelingów i powinien być przeprowadzany wyłącznie przez przeszkolonych ekspertów. Peelingi chemiczne palą skórę i dlatego jest to bardzo agresywna metoda z długim okresem dojrzewania.

https://farmona.pl/promowane-produkty/peeling-do-ciala/

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × pięć =