Latarka czołowa Petzl Nao

Petzl Nao – profesjonalna latarka czołowa dla każdego wspinacza

Jeśli wspinasz się po górach lub zaglądasz do jaskiń i uznajesz się już za wygę w tym temacie, w twoim górskim ekwipunku na pewno znajduje się latarka czołowa. To urządzenie, które jest niezbędne podczas wypraw, które nie kończą się w ciągu dnia lub prowadzą speleologów przez zaciemnione groty.

Obecnie producenci prześcigają się w nowinkach dla takiego sprzętu, jednak Petzl, jedna z pierwszych i największych obecnie firm produkujących profesjonalny sprzęt alpinistyczny, nie ma sobie równych właśnie jeśli chodzi o tzw. czołówki.

Petzl wiedzie prym

W produkcji czołówek Petzl się w ostatnich latach wyspecjalizował, a więc kupując produkt tej firmy mamy gwarancję, że sprzęt nas nie zawiedzie. Tak jest w przypadku latarki czołowej Petzl Nao, profesjonalnej czołówki przeznaczonej dla każdego wspinacza. Petzl wytwarza sprzęt dedykowany dla wszystkich – od amatorów wspinaczki po himalaistów, wdrapujących się na najwyższe szczyty na świecie. Trwałość i wykonanie produktów firmy Petzl stawiają je na czołowych miejscach we wszystkich rankingach i w opiniach użytkowników. Lider oświetlenia outdoorowego wypuścił na rynek czołówkę Petzl Nao, w której zawarte zostały wszystkie nowinki technologiczne i wyjątkowe udogodnienia. Jednym z najlepszych rozwiązań, za jakie można pochwalić Petzl Nao, jest komfort użytkowania dzięki czujnikowi światła. Czołówka Petzl Nao sama dostosowuje natężenie emitowanego światła do warunków panujących na zewnątrz. Ten tryb pracy nazwano Reactive Lighting. Dwie mocne diody ledowe automatycznie zmieniają moc światła w zależności od widoczności, a więc użytkownik takiej czołówki nie musi sam ustawiać ich natężenia i manipulować przy sprzęcie. Oczywiście latarki tej możemy używać również w trybie stałym, zarówno w szerokim, jak i wąskim typie oświetlenia.

Wygoda przede wszystkim

To nie wszystkie nowinki, zastosowane do źródła światła latarki Petzl Nao. Można ją personalizować za pośrednictwem programu OS by Petzl. Program ten umożliwia regulację natężenia światła, czasu oświetlania oraz odległości padania światła, poza tym daje możliwość zaprogramowania aż czterech profili i do 5 poziomów oświetlenia dla wybranego trybu. Warto wspomnieć, że latarka Petzl Nao waży zaledwie 187 gramów. To kolejna jej cecha, stanowiąca o wygodzie i komforcie użytkowania. Zastosowany w sprzęcie akumulator litowo-jonowy można ładować za pomocą kabla z wtyczką USB, a w razie potrzeby wymienić na dwie baterie AAA. Latarka wyposażona jest w niezwykle wygodny przełącznik posiadający blokadę, która eliminuje możliwość przypadkowego wyłączenia lub włączenia czołówki (np. w plecaku). Do latarki dołączany jest zestaw „belt”, dzięki temu rozwiązaniu akumulator można odpiąć od latarki i założyć go przy pasie. Zmniejsza to diametralnie wagę i tak lekkiego już sprzętu na naszej głowie. Chroni to również akumulator przed szybszym rozładowaniem w przypadku wypraw w niższych temperaturach. Naładowanie akumulatora zajmuje kilka godzin, a latarka jest kompatybilna z wszystkimi ładowarkami USB. Pełną wydajność akumulator zapewnia do 300 ładowań, która potem jedynie nieznacznie spada. Latarkę zakłada się niezwykle prosto, po naciśnięciu blokady zaciągamy lub rozluźniamy sznurek zlokalizowany z tyłu głowy.

Sklep alpinistyczny i wspinaczkowy Ratwork posiada w swojej ofercie latarkę czołową Petzl Nao w atrakcyjnej cenie 479 zł. Jeśli chesz nabyć taką latarkę zachęcam do odwiedzenia sklepu.