Pielęgnacja stóp – 5 sposobów, aby Twoje stopy wyglądały nieskazitelnie przez całe lato

Pielęgnacja stóp – 5 sposobów, aby Twoje stopy wyglądały nieskazitelnie przez całe lato

Twoje stopy są wystawione na pokaz prze całe lato, ale trudno jest zachować je w jak najlepszej kondycji, gdy za oknem odnotowujemy rekordowe temperatury. Wystawienie na działanie słońca i gorących powierzchni, takich jak piasek i beton, może sprawić, że Twoje stopy staną się suche i szorstkie. Jak chronić je przed upałami i o jakie produkty uzupełnić swoją dotychczasową pielęgnację stóp, aby prezentowały się idealnie przez cały sezon? O tym poniżej.

Złuszczaj stopy regularnie!

Pomoże to pozbyć się martwego naskórka, dzięki czemu stopy będą wyglądać na gładkie. Dodatkowo, działanie Twojego kremu nawilżającego będzie skuteczniejsze, gdy najpierw usuniesz łuszczącą się skórę. Oto kilka skutecznych produktów do pielęgnacji stóp, takich SMOOTH FEET EGZOTYCZNY PEDICURE SPA Grejpfrutowy peeling do stóp lub NIVELAZIONE Peeling do stóp. Dla skóry suchej wybierz peeling cukrowy zamiast tego na bazie soli – chociaż sól odtruwa i wyciąga nieczystości, może również przyczyniać się do odwodnienia.

Unikaj moczenia stóp!

W przeciwieństwie do tego, co możesz pomyśleć, moczenie może dodatkowo odwodnić już suche nogi. Z tego względu, zamiast tego użyj peelingu cukrowego bezpośrednio na suchej skórze i zetrzyj go zwilżonym ręcznikiem.

Intensywnie nawilżaj stopy!

Twoje pięty są podatne na nadmierne zużycie – w rezultacie mają tendencję do wysychania łatwiej niż reszta stopy. Pięta jest również chroniona grubszą skórą, co oznacza, że jest mniej przenikalna i będzie wymagało to trochę więcej wysiłku, aby utrzymać wilgoć. Dlatego nałóż balsam tuż po kąpieli, aby zatrzymać wilgoć, którą Twoje stopy już nasiąkły. Aby uzyskać jeszcze lepsze rezultaty, ponownie nałóż krem nawilżający chwilę przed snem.

Nie zapomnij o zastosowaniu ochrony przeciwsłonecznej!

Wielu ludzi zaniedbuje stosowanie SPF na stopy, co jest ogromnym błędem. Nie tylko skóra na Twoich stopach wymaga ochrony, ale i paznokcie, które są wykonane z białka – dlatego są tak wrażliwe, jak Twoja skóra.

Słońce, wiatr i piasek mogą wysuszać skórki, co niekorzystne wpływa na wzrost paznokci. Z tego względu w swojej pielęgnacji stóp należy uwzględnić także produkty do pielęgnacji stóp, które będą stanowić barierę przed szkodliwym działaniem słońca.

Jedz zdrowiej!

Wierzcie lub nie, niektóre pokarmy mogą powodować puchnięcie i powiększanie się stóp – pokarmy bogate w sól są najbardziej prawdopodobnymi sprawcami. Aby stopy wyglądały wspaniale, unikaj paczkowanych potraw, które są mocno osolone. Cukry mogą również powodować obrzęki stóp, dlatego należy zminimalizować występowanie tego składniku w Twojej diecie.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

9 + trzy =