Pielęgnacja włosów i paznokci

Włosy i paznokcie są ozdobą każdej kobiety. Piękna fryzura i kolorowy lakier do paznokci nie załatwią sprawy, kiedy będą one zniszczone i niezdrowe.

Pielęgnacja włosów i paznokci jest bardzo ważna, a przy tym niezwykle prosta i nie wymagająca wiele wysiłku. Oczywiście nie trzeba wspominać, że włosy potrzebują mycia w odpowiednio dobranym szamponie. Warto korzystać z dobrej jakości szamponów, gdyż może to mieć duży wpływ na to jak wyglądają nasze włosy.

Jak dbać o włosy?

Można stosować, co jakiś czas odżywki. Co ciekawe, istnieje wiele prostych i tanich przepisów na odżywki domowego wyrobu, dzięki czemu nasze włosy będą wyglądać zdrowo i pięknie. Warto także stosować środki pielęgnacyjne, gdy włosy są narażone na szczególnie szkodliwe warunki atmosferyczne. Podobnie sprawa wygląda z paznokciami. W przypadku, gdy są one zdrowe należy je jedynie pielęgnować. Jednak, gdy nasze paznokcie nie są w najlepszej kondycji przyda im się stosowanie kremu specjalnego, lub moczenie dłoni w domowych wywarach z rumianku, cytryny, miodu. Ponadto zbawienny wpływ na włosy paznokcie ma skrzyp polny, który jest nieocenionym źródłem składników odżywczych.

Wpływa na paznokcie i włosy regenerująco i pielęgnacyjnie zapewniając im mocną strukturę, wytrzymałość, blask i zdrowy wygląd. Skrzyp można przyjmować w postaci naturalnej, ziołowej, lub w postaci przygotowanych przez firmy farmaceutyczne tabletek. Takie kapsułki są tanie, wydawane bez recepty, a mają świetny wpływ na to aby nasze włosy i paznokcie były zdrowe i piękne.