Podstawy pozycjonowania stron internetowych

Stworzenie strony Internetowej jest dla wielu osób celem. Jednak mało kto zdaje sobie sprawę, że samo zrobienie strony to nie cel, a dopiero jeden mały krok. Po co nam strona Internetowa, która nie będzie odwiedzana przez nikogo? To jak pisanie pamiętnika i chowanie go w najciemniejszej szufladzie.

Podstawy pozycjonowania powinien znać każdy twórca stron, chociażby dlatego, żeby zwiększyć swoją oglądalność. Większa ilość wizyt na stronie w niedługim czasie zaowocuje większą ilością zarobków.

Dobrze jest zrobić sobie zaplecze tematyczne, aby nasza strona już na start dostała kilka(dziesiąt) wartościowych linków. Szybkie tworzenie zaplecza jest szczególnie dobre, gdy chcemy pozycjonować młode frazy.

Pozycjonowanie młodych fraz różni się nieco od normalnego pozycjonowania. Tutaj nie liczy się to, żeby iść cały czas w górę, ale to, żeby utrzymywać się na stałym miejscu. Osobiście pozycjonując nową frazę widzę, że nieraz ilość zapytań na nią wzrasta nawet o 50,000 na godzinę!Oczywiście samym pozycjonowaniem daleko nie zajedziemy. Ważne jest, aby dostarczać użytkownikowi świeżą i dobrą jakościowo treść. Jeśli nie chcemy, aby użytkownik poszedł do konkurencji musimy albo dawać mu informacje najszybciej ze wszystkich, albo robić to jak najlepiej.

Pozycjonowanie połączone z systematycznym dodawaniem nowych informacji, newsów czy wpisów, może przynieść nam naprawdę dobre wyniki w wyszukiwarkach, co przełoży się na zwiększenie oglądalności naszej witryny. Warto jednak przed pozycjonowaniem właściwym, zastanowić się nad tym jakie frazy chcemy pozycjonować, a także jakich użytkowników chcemy do siebie przyciągnąć. Może warto zainwestować w reklamę, może zatrudnić fachowca od pozycjonowania, a może wystarczy publikowanie nowych wpisów? Właśnie na takie pytania musimy sobie odpowiedzieć.