Podwójny podbródek Medycyna estetyczna w tym pomoże

Podwójny podbródek? Medycyna estetyczna w tym pomoże!

Z problemem podwójnego podbródka spotykają się nie tylko osoby otyłe, choć największy związek ma to z gromadzeniem się tkanki tłuszczowej w tych okolicach. Może to być też jednak spowodowane naturalnymi zmianami starzeniowymi związanym z obniżaniem się gęstości i jędrności skóry. Niektóre osoby mają też podwójny podbródek spowodowany kształtem twarzy. Niezależnie od przyczyny, jest to bardzo nieestetyczne, ale na szczęście są skuteczne sposoby na niwelowanie tego problemu. 

Skuteczne tylko zabiegi w gabinetach medycyny estetycznej 

Osoby cierpiące na kompleksy z powodu podwójnego podbródka często starają się zlikwidować go poprzez stosowanie kremów ujędrniających i ćwiczeń. Zwłaszcza ta ostatnia metoda jest często lansowana, na przykład przez kolorowe pisma, jako skuteczna. Ma ona jednak szansę dać efekty tylko jeśli chodzi o profilaktykę. Na zwiotczałą skórę i nadmiar tkanki tłuszczowej ćwiczenia, nawet najsumienniej wykonywane, nie pomogą. Pomóc za to mogą, i to niemalże natychmiastowo, specjalistyczne zabiegi. Medycyna estetyczna zna wiele metod usuwania podwójnego podbródka, przy czym nie jest to tylko skalpel, a nawet inwazyjne zabiegi są coraz rzadziej stosowane. Współczesne metody redukcji tego problemu są bezpieczne, mało inwazyjne, a nawet nie stwarzają dyskomfortu.

Co można wykonać? 

To, z jakiej metody skorzysta się w przypadku takich problemów, zależy od indywidualnych preferencji, uwarunkowań pacjenta, a także budżetu, jakim dysponuje. Możliwości jest wiele. Świetne skutki daje na przykład liposukcja laserowa, która daje skutki już po pierwszym zabiegu, ale trzeba ich wykonać kilka. Usuwanie podwójnego podbródka jest też możliwe za pomocą ultradźwięków, fal radiowych i masażu próżniowego. Wszystkie te zabiegi dają rezultaty polegające na ujędrnieniu skóry oraz rozbiciu komórek tłuszczowych, które zostają rozpuszczone i wchłonięte przez organizm. Co istotne, podbródek zachowuje swój kształt, gdyż usunięta tkanka tłuszczowa nie odradza się już w tym miejscu, nawet jeśli przybierze się na wadze.

Jeśli szukasz dobrego gabinetu medycyn estetycznej koniecznie zajrzyj na Consensusmed.pl

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedem − 6 =