Przegląd jarmarków bożonarodzeniowych – gdzie warto się wybrać?

Święta Bożego Narodzenia są magicznym czasem. W grudniu, w wielu polskich miastach organizowane są świąteczne jarmarki. Najpopularniejsze odbywają się w Warszawie, Krakowie oraz we Wrocławiu. Niezależnie od wyboru miasta, na uczestników jarmarków czeka wiele atrakcji.

Jarmarki w Warszawie

Bożonarodzeniowe jarmarki w stolicy organizowane są już pod koniec listopada i trwają do stycznia. Uczestnicy jarmarków mogą spróbować przysmaków miejscowych kucharzy, napić się gorącej czekolady lub grzanego wina. Jarmarki są także doskonałym miejscem do zakupu prezentów świątecznych dla rodziny i przyjaciół. W przypadku weekendowej wizyty w Warszawie idealnym miejscem na nocleg będzie Hotel Mazowiecki, usytuowany w centrum miasta. Lokalizacja hotelu ułatwia także korzystanie z uroków stolicy, takich jak m.in. zwiedzanie muzeów.

Krakowskie jarmarki

Fantastycznym widowiskiem są również jarmarki krakowskie. Na stoiskach zakupić można dekoracje świąteczne, wyroby ceramiczne, ozdoby drewniane, wyroby ze skóry, świece oraz mnóstwo innych pamiątek. Wystawcy oferują uczestnikom jarmarku regionalne potrawy (m.in. staropolskie zupy, domowe ciasta, pierogi, oscypki) i trunki (np. Grzaniec Galicyjski), które dodatkowo umilą pobyt w Krakowie. Poza zimowymi jarmarkami miasto oferuje turystom wiele innych atrakcji, dlatego dobrze jest pozostać w nim przez kilka dni. Najlepszym hotelem zlokalizowanym w centrum Krakowa jest Hotel Royal, położony ok. 200 metrów od Wawelu.

Jarmarki Bożonarodzeniowe we Wrocławiu

Świąteczny jarmark we Wrocławiu rozpoczyna się pod koniec listopada i trwa aż do końca grudnia. Jedną z atrakcji jarmarku są występy artystyczne przeznaczone zarówno dla dorosłych, jak i najmłodszych uczestników. Podobnie jak w innych miastach, udział w jarmarkach wrocławskich jest doskonałą okazją do zakupu świątecznych prezentów oraz spróbowania regionalnych potraw i grzanego wina. Osoby, które chcą spędzić we Wrocławiu kilka dni i poznać uroki tego pięknego miasta, z pewnością zadowoli Hotel Wieniawa.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

szesnaście − trzy =