Regeneracja stóp przed latem

Lato zbliża się do nas wielkimi krokami. To ostatnia chwila by w sposób kompleksowy zadbać o stan naszych stóp, tak aby prezentowały się dobrze zarówno w sandałach, jak i boso.

Kremy do stóp, peelingi, sole, skarpetki złuszczające – na rynku tego typu produktów jest naprawdę wiele! Drugim wariantem jest skorzystanie z usług specjalistów, którzy zadbają o kondycję tej partii ciała, podczas gdy Ty w tym czasie będziesz mogła się zrelaksować.

Jeśli jednak chcesz poznać pięć kroków do pięknych stóp, które możesz wykonać w zaciszu domowej łazienki, zapraszamy do lektury.

Rób kąpiele oczyszczające

Kąpiel stóp do ogromna dawka relaksu! Nie masz pomysłu, co możesz dodać do wody? Podpowiadamy: jeśli potrzebujesz oczyszczenia, do ciepłej wody dodaj sól morską (bogatą ofertę soli ma na przykład linia Nivelazione). Możesz także zamiast soli dodać olejki, które zadziałają odżywczo na skórę stóp. Z kolei, jeśli potrzebujesz odprężenia po ciężkim dniu w pracy sięgnij po olejki lawendowe.

Złuszcz martwy naskórek

Wykonywanie peelingu stóp w celu usunięcia martwego naskórka jest szczególnie ważne, gdyż są one narażone na powstawanie zrogowaceń naskórka – nie prezentują się one zbyt dobrze. Regularne złuszczanie dodatkowo przyczyni się do poprawy kondycji skóry stóp, a także przygotuje ją do dalszych kroków.

Pozbądź się zrogowaceń

Jeśli na Twoich stopach występują stwardnienia, a sam peeling jest zbyt łagodny i nie pozwala uzyskać satysfakcjonującego efektu, sięgnij po pumeks. Aby rezultat był jeszcze lepszy, nie pomijaj tego kroku podczas żadnej z kąpieli.

Wykonaj masaż stóp

Masaż stóp to coś zarówno dla ciała, jak i ducha! Jeśli chcesz wykonywać go samodzielnie, zaopatrz się w specjalne przyrządy do masażu w wannie albo poza nią – na sucho. Pozwoli to na poprawę krążenia stóp oraz odprężą całe ciało.

Głęboko nawilż stopy

Nawilżanie skóry to podstawa, nie tylko w pielęgnacji twarzy. W związku z tym zalecamy dołączenie kremu do codziennego rytuału, stosując go najrzadziej dwa razy dziennie. Dlaczego używanie tego produktu jest tak ważne? Oprócz właściwości nawilżających, krem również zmiękcza stopy oraz zapewnia głęboką regenerację. Po nasmarowaniu stóp kremem nawilżającym nałóż skarpetki, dzięki temu produkt lepiej się wchłonie.

Pielęgnacja stóp z kosmetykami Farmona Professional

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sixteen − fifteen =