Rehabilitacja kręgosłupa – w jakich przypadkach warto się na nią zdecydować?

Kręgosłup jest głównym elementem szkieletu człowieka. Jak wiadomo, odpowiada on za pionową postawę naszego ciała. Jego skrzywienie czy jakakolwiek inna choroba lub zwyrodnienie prowadzić może do bólu, którego nie tak łatwo się pozbyć. Każdy ból nie pozwala nam normalnie funkcjonować, pracować i prowadzić szczęśliwy tryb życia. Ognisko bólu niepowstrzymane, zwraca na siebie uwagę i nie pozwala cieszyć się życiem.

W jakich przypadkach warto się wybrać na rehabilitacje kręgosłupa?

Wbrew pozorom ból i choroby kręgosłupa nie dotykają tylko osób starszych, lecz coraz częściej osoby prowadzące siedzący tryb życia. Brak ćwiczeń fizycznych osłabia ludzki kręgosłup oraz zmniejsza jego elastyczność. W takim przypadku może być potrzebna konsultacja z lekarzem ortopedą oraz rehabilitacja kręgosłupa.

Na jakie dolegliwości kręgosłupa pomoże rehabilitacja?

Osoba, która zaczęła odczuwać pierwsze bóle kręgosłupa powinna wybrać się w pierwszej kolejności do ortopedy, który zdiagnozuje chorobę oraz zaleci odpowiednia rehabilitację. Rehabilitacja powinna spowodować poprawę stanu naszego zdrowia oraz uśmierzenie bólu. Rehabilitacja może dotyczyć odcinka kręgosłupa szyjnego, piersiowego lub lędźwiowego. Dzięki ćwiczeniom i pomocy fizjoterapeuty ból powinien minąć. Jednak brak bólu to nie wszystko.

Systematyczność w wykonywanych ćwiczeniach jest niezwykle ważna zwłaszcza, gdy kręgosłup atakuje choroba zwyrodnieniowa. W przypadku kontuzji sprawa wygląda trochę inaczej. Kontuzja może być przyczyna przetrenowania lub wypadku. Czasowa rehabilitacja pomoże dojść do pełni sił witalnych sprzed takiego przykrego zdarzenia.

Schorzenia kręgosłupa zostały zaliczone przez WHO za chorobę cywilizacyjną, której nie można bagatelizować. Warto zapobiegać niż leczyć i pozwolić rozprzestrzeniać się chorobie. Więc już pierwsze kręgosłupowe problemy powinny być sygnałem do tego, aby wybrać się na rehabilitację kręgosłupa. Taka rehabilitacja może być wykonana na przykład w Centrum Rehabilitacji Open Medical, które świadczy tego rodzaju usługi.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

szesnaście − siedem =