Restauracja nieopodal Wawelu – gdzie dobrze zjeść w Krakowie?

Wymieniając najlepsze restauracje w Krakowie, na pierwszym miejscu bez wątpienia musimy umieścić mieszczącą się nieopodal zamku na Wawelu Restaurację pod Baranem. Restauracja ta posiada oznaczenie: Talerzyk Michelin, nadawane przez francuski Przewodnik Michelin. Jej właściciel, a zarazem szef kuchni to doświadczony kucharz Jan Baran, który nie tylko potrafi wyczarować niesamowite przysmaki, ale jest też uwielbiany przez swoich gości.

Najwyższa jakość i profesjonalizm gwarancją na sukces

Kucharze Restauracji pod Baranem stale dokształcają się i doskonalą swoje umiejętności pod czujnym okiem szefa. Bazują oni na naturalnych składnikach, a mnóstwo produktów przygotowują własnoręcznie. O najwyższą jakość i codzienną świeżość mięsa, owoców i warzyw dbają sprawdzeni dostawcy dzięki czemu dania, jakie wychodzą z kuchni to prawdziwa poezja smaków. W sprawie doboru wina bądź innego alkoholu do posiłku zawsze możemy liczyć na fachową pomoc profesjonalnych kelnerów.

Menu Restauracji pod Baranem

Specjalnością Restauracji pod Baranem są m.in. flaki wołowe i pieczeń barania. W menu z pewnością każdy gość znajdzie coś, co zachwyci jego podniebienie. Restauracja posiada szeroką ofertę zup, dań wieprzowych, wołowych, drobiowych, rybnych, a także wegetariańskich. Amatorom dziczyzny polecamy natomiast comber z sarny w sosie leśnym oraz pieczeń z dzika po staropolsku. Miłośnicy słodyczy z pewnością będą zajadać się pyszną szarlotką w sosie waniliowym bądź też doskonałym tortem schwarzwaldzkim. Warto również dodać, że restauracja posiada w swojej ofercie dania dla osób będących na diecie bezglutenowej.

Ważne wydarzenia świętuj w Restauracji pod Baranem!

Restauracja pod Baranem składa się z 5 sal, które pomieszczą 120 osób, a w przypadku rezerwacji całego lokalu nawet 130. Organizując w niej przyjęcie komunijne, obiad weselny bądź też imprezę firmową, możemy mieć mieć pewność, że naszym gościom nie tylko zaserwowane zostaną potrawy na najwyższym poziomie, ale będą oni też zachwyceni wystrojem i atmosferą panującą w lokalu.

Pamiętajmy, dobre jedzenie w Krakowie? Restauracja pod Baranem!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

czternaście + 15 =