Rodzaje instalacji gazowej – cena, opinie i koszty eksploatacji

Rodzaje instalacji gazowej – cena, opinie i koszty eksploatacji

W obecnym świecie, gdy fabryki produkują tysiące pojazdów, bez problemu można znaleźć coś dla siebie. Chcą jednak zaoszczędzić na paliwie, warto zainteresować się instalacją LPG w swoim samochodzie. Zagwarantuje ona niskie ceny podróży oraz wyższy komfort, ponieważ nie trzeba tak często tankować, gdy posiada się dwa zbiorniki z paliwem.

LANDI RENZO – niedrogie i trwałe rozwiązanie

Logo instalacji gazowej LANDIRENZO

Decydując się na LPG, warto zainteresować się firmą LANDI RENZO. Przedsiębiorstwo to bowiem specjalizuje się w stosunkowo tanich rozwiązaniach LPG. Montaż instalacji gazowej LANDI RENZO oscyluje bowiem w granicach 3-3.5 tysiąca złotych, dzięki czemu jest to bardzo atrakcyjna opcja. Wśród wielu możliwości, jakie oferuje dzisiejszy rynek, można wybierać wiele ciekawych opcji, dlatego instalacje LANDI RENZO są naprawdę warte uwagi szczególnie ze względu na podzespoły, które można wymieniać. W przypadku tej firmy, do wymiany są jedynie filtry i to po przejechaniu parudziesięciu tysięcy kilometrów. Ta instalacji potrafi przyczynić się do sytuacji, w której właściciel samochodu praktycznie zapomina, że jedzie na gazie. Atut ten jest niezwykle rzadki oraz poszukiwany chyba przez wszystkich właścicieli samochodów.

BRC – obniż koszty eksploatacji

Logo instalacji gazowej BRC

Ceny instalacji gazowych BRC zaczynają się od 2500-2900 zł dla silników czterocylindrowych o mocy do 150 KM. Powyżej tej mocy trzeba być przygotowanym na wydatek od 3200-3600 zł. Ceny różnią się w zależności od wybranego modelu instalacji. W przypadku silników sześciocylindrowych koszt wzrasta do 4600 zł a przy ośmiocylindrowych może wynieść nawet 5200 zł. Instalacja LPG BRC to z całą pewnością świetny sposób na obniżenie kosztów eksploatacji. Szczuje się, że dzięki takiej instalacji zużywa się ok 10% gazu. Bardzo łatwo przeliczyć, że jest to duża oszczędność pieniędzy przy końcowym rozliczeniu.

ZENIT – instalacja, która dopasuje się do Twojego portfela

Logo instalacji gazowej ZENIT

Zastanawiając się nad montażem gazu, warto zwrócić uwagę na ZENIT, za montaż którego zapłacimy około 3500 zł. Przeszukując opinie na temat tej instalacji można od razu zauważyć, że jest warta uwagi i nie chodzi tutaj tylko o niską cenę. Firma EkoCars-Bis, która zajmuje się profesjonalnym montażem instalacji gazowych, posiada wykwalifikowanych specjalistów z zakresu instalacji LPG. Cały proces dzięki temu przebiega bezkonfliktowo, szybko oraz profesjonalnie. Warto jednak zwrócić uwagę na reduktor, który potrafi się po prostu popsuć. Wymiana tego urządzenia nie jest bardzo kosztowna, jednak uszkodzenie może zakłócić prawidłowe działanie silnika.

STAG – instalacja bez dużych nakładów finansowych

Logo instalacji gazowej STAG

Powszechnie panuje opinia, iż montaż instalacji gazowej w samochodzie wiąże się z niebotycznymi sumami. Wiele osób dodatkowo twierdzi, że takie rozwiązanie nie daje wcale gwarancji i może się nie sprawdzić. Aby być pewnym swojego wyboru, warto zainteresować się firmą STAG. Oferuje ona bowiem możliwość założenia gazu do samochodu w cenie, która dopasuje się do portfela większości osób. To z kolei stanowi duży atut, biorąc pod uwagę ceny konkurencji. Montaż instalacji gazowej STAG to koszt około 3000 zł za kompletną usługę. Przed przystąpieniem do montażu LPG w samochodzie warto upewnić się, że listwa wytryskowa jest odpowiedniej jakości. Najczęściej to właśnie ona ulega uszkodzeniu, przez co samochód nie będzie w stanie równo pracować.

PRINS – prosta droga do zmniejszenia emisji zanieczyszczeń

Logo instalacji gazowej PRINS

Zmniejszenie wydatków za paliwo to temat, który spędza kierowcom sen z powiek. Okazuje się, że jest to możliwe przy założeniu instalacji LPG PRINS. Zwrot kosztów instalacji przy regularnym użytkowaniu pojazdu następuje zwykle po maksymalnie 18 miesiącach, a potrafi się to zdarzać również wcześniej. Wszystko jednak zaczyna się – niestety – od wydatków. W wypadku tego konkretnego modelu mowa tu o kosztach rzędu max. kilkuset złotych za poszczególne podzespoły, co przy wyborze najtańszej opcji oznacza około 4400 zł za całościowy montaż instalacji gazowej PRINS. Od tego momentu można rozpocząć proces oszczędzania. Należy jednak pamiętać, że wspomniany proces może być jednak nieco zakłócany przez konieczność wykonywania regularnych przeglądów. Instalacja PRINS nie różni się pod tym względem od innych.