Rodzaje masażu tajskiego i ich działanie

Podczas masażu tajskiego są stosowane zabiegi rozluźniające oraz rozciągające mięśnie. Masaż przede wszystkim pomaga zredukować napięcie mięśniowe. Masaż tajski połączony jest często z jogą i aromaterapią. Zastosowanie ziołowych olejków pozytywnie wpływa na skórę. Masaż tajski dzięki swoim właściwościom zyskał niemałą popularnością, dzięki czemu możemy z niego skorzystać w praktycznie każdym salonie masażu.

Na co pomaga masaż tajski?

Masaż pomaga nie tylko w rozluźnieniu mięśniowym. Działa on pozytywnie również na układ trawienny oraz układ krążenia. Dodatkowo łagodzi bóle głowy i objawy menopauzy. Wiele osób zachwala przede wszystkim, to że masaż tajski pomaga łagodzić stres i oczyszcza organizm z nagromadzonych toksyn.

Na czym polega masaż tajski?

Masaż tajski jest typem masażu głębokiego. Wyjątkowe jest w nim to, że osoba masowana leży na macie rozłożonej na podłodze. Jest to konieczne, ponieważ podczas masażu osoba masowana jest układana w pozycjach jogi. Masaż tajski to nie tylko masaż dłońmi! Do jego wykonania wykorzystuje się również stopy, łokcie i kolana. Masaż tajlandzki wykorzystuje wiele technik, dzięki czemu poprawia kondycję fizyczną, duchową i intelektualną. Dodatkową zaletą są właściwości ujędrniająco-wyszczuplające masażu.

Wskazania do masażu tajskiego

Masaż tajski pomaga w wielu chorobach i dolegliwościach, między innymi:

  • problemach z układem trawienia,
  • pozbyciu się toksyn z organizmu,
  • depresji,
  • bólach głowy,
  • notorycznym stresie,
  • zaburzeniach krążenia,
  • objawach menopauzy,
  • objawach połogu.

Klasyczny masaż tajski

Masaż klasyczny łączy jogę z akupresurą. Prawidłowe rozciąganie i ugniatanie punktów w ciele prowadzi do uzyskania stanu głębokiej relaksacji. Masaż wpływa pozytywnie na krążenie, więc przyspiesza regenerację organizmu. Ten typ masażu wykonuje się bez użycia olejków.

Nie tylko klasyka

Masaż tajski na przestrzeni lat zmieniał się i doskonalił. Oznacza to, że oprócz klasycznego masażu tajskiego mamy do czynienia z wieloma typami tego zabiegu. Wyróżnić można masaż tajski olejkowy, masaż tajski stóp bądź masaż tajski stemplami ziołowymi.

Chaiyo Kraków

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwanaście − pięć =