Rodzaje niszczarek do nośników danych

W dobie internetu i komputerów zapisujemy mnóstwo informacji na wszelkiego rodzaju nośniki danych. Jest to bardzo wygodna opcja, ale też niebezpieczna. Nawet jeśli usuniemy ręcznie dane z jakiegokolwiek nośnika to ich odzyskanie jest bardzo proste i nigdy nie daje gwarancji, że nie dostaną się w niepowołane ręce. Dla osób prowadzących jakąkolwiek działalność gospodarczą niszczarka nośników danych jest rzeczą niezbędną, bo musimy mieć pewność, że dane jak i inne ważne informację nie wypłyną i nie dostaną się do osób trzecich.

Jaką niszczarkę wybrać?

Wybór niszczarki zależy przede wszystkim od jej przeznaczenia, a mianowicie od tego ile i jakie elementy będziemy niszczyć najczęściej. Mamy do wyboru niszczarki ręczne, które nadają się raczej do niszczenia małych elementów i raczej mniejsze ilości. Jednak bez problemu zniszczymy nią wszelkiego rodzaju dyski twarde, telefony komórkowe czy tablety. Sposób działania tego typu niszczarki to zdeformowanie i uszkodzenie elementów, które są nośnikami w taki sposób, aby niemożliwe było odczytanie informacji uprzednio na urządzeniu zapisanych. Niszczarki ręczne posiadają wajchę, która pod wpływem siły nacisku niszczy nośnik.

Ręczna niszczarka nośników marki ProDevice

Niszczarka automatyczna

Niszczenie dysków twardych w firmach i większych przedsiębiorstwach odbywa się w dość dużych ilościach i w tym przypadku lepiej wybrać niszczarkę automatyczną. Nie potrzebuje ona naszej siły fizycznej, bo całą pracę wykonuje sama, a mianowicie niszczy urządzenie na, którym zapisane były wcześniej dane i całkowicie uniemożliwia ich odczytanie przez nikogo.

Jak widzimy wybór niszczarek jest uzależniony od tego jakie urządzenia i ile np. dziennie będzie w niej niszczonych. Nie mniej każda firma powinna posiadać takie urządzenie, aby żadne dane nie mogły przedostać się w niepowołane ręce, bo nawet jeśli dane usuniemy to każdy niemal złodziej potrafi je w kilka chwil odzyskać. Nie możemy narażać się na jakąkolwiek tego typu sytuację, bo nie dość, że możemy narobić sobie problemy to jeszcze stracimy zaufanie naszych klientów.

Niszczarki nośników

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × dwa =