Roll up – jak go zaprojektować i gdzie wydrukować?

Trudno wyobrazić sobie sukces w biznesie bez skutecznych działań reklamowych. Dlatego też firmy wciąż poszukują i stosują różne formy reklamowe. Jedną z takich form reklamy jest z pewnością roll up. Popularność roll upów wynika przede wszystkim z dużej skuteczności tego nośnika reklamowego. Jednak, aby to było możliwe, spełnione muszą być określone warunki. Podstawa do dobrze przygotowany projekt. Bardzo istotna jest również jakość druku roll upu.

Jak dobrze przygotować roll up?

Skuteczność takiego nośnika reklamowego jak roll up zależy przede wszystkim od tego, w jaki sposób zostanie od zaprojektowany. Dlatego w pierwszej kolejności należy dobrze zastanowić się nad tym, jakie informacje chce się na roll upie umieścić. Najważniejsze jest, aby roll up w sposób czytelny i przejrzysty przedstawiał najważniejsze informacje o produkcie bądź usłudze. Nie można zapomnieć także o tym, aby projekt roll upa dostosowany był do grupy docelowej oraz miejsca jego ekspozycji.

Treść na roll upie

Projektując roll up, pamiętać należy o odpowiedniej formie przekazu. Istotny jest tu zatem dobór właściwej czcionki oraz grafik. Informacje na roll upie muszą być czytelne. Czcionka musi być zatem czytelna i odpowiednio duża. Podobnie jest w przypadku grafiki. Ta musi w przejrzysty sposób prezentować produkt. Nie może przytłaczać całego projektu. Często przy projekcie roll upa najlepszy jest po prostu minimalizm. Dlatego warto stosować krótkie, ale jasne nagłówki, chwytliwe slogany czy hasła reklamowe, które odbiorca będzie mógł łatwo zapamiętać.

Druk roll upów

Projekt roll upa jest bardzo ważny. Równie ważny jest także wydruk roll upów. Nawet najlepszy projekt nie przyniesie oczekiwanego sukcesów, jeśli roll up po wydruku nie będzie prezentować się dobrze. Mowa tu choćby o niewyrazistych kolorach czy mało czytelnych tekstach. Dlatego ważne jest, aby wydruk roll upa zlecać w drukarniach, które mają doświadczenie i specjalizują się w druku tego typu materiałów reklamowych. Przykładem może być tu drukarnia VPrint, którą cechuje wysoka jakość realizowanych wydruków.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × dwa =