Rzeszów – niezwykła stolica podkarpacia

Mieszkańcy Podkarpacia doskonale pamiętają czasy, w których to Rzeszów nie wyróżniał się niczym szczególnym na tle innych polskich miast. Przez długi czas panowała tu gospodarcza stagnacja, duże bezrobocie i wyraźne braki możliwości rozwojowych dla młodego pokolenia. Dziś jednak wiele się zmieniło. Niezwykła stolica Podkarpacia przeżywa obecnie prawdziwy renesans. Ciągle powstają nowe inwestycje, a tym samym miejsca pracy. Młodzi ludzie z całej Polski tłumnie przybywają tu na studia, których kierunki znacznie wyróżniają się od tych oferowanych w innych miastach akademickich.

Ekspert na temat Rzeszowa

„Władze miast doskonale wiedzą, że tylko inwestycja w tutejszą gospodarkę, architekturę i społeczeństwo może przynieść miastu jakiekolwiek korzyści. Tu nie stroni się od odpowiedzi na trudne pytania. Problemy gospodarcze rozwiązuje się na bieżąco a w efekcie Rzeszów jest jednym z najprężniej rozwijających się miast w Polsce”.

(Zobacz także: Stolica Podkapracia)

Co możesz zobaczyć odwiedzając Rzeszów?

Być może nie jest to klasyczne miasto turystyczne i próżno planować tutaj długi urlop, ale weekend w Rzeszowie może zaowocować w naprawdę nadzwyczajne wrażenia. Oto kilka miejsc, które powinien zobaczyć każdy, kto tylko ma okazję spędzić wolny czas w Rzeszowie:

Podziemna Trasa Turystyczna „Rzeszowskie Piwnice”

Osiąga długość blisko 370 metrów i przebiega pod kamienicami i płytą Rynku. Obejmuje 25 piwnic i 15 korytarzy. Przechadzając się trasą zobaczymy mnóstwo starych cegieł pamiętających okresy wojen, ślady wybuchów, pożarów, pozostałości żelaznych krat i zawiasów.

Okrągła kładka dla pieszych

To jedyna taka konstrukcja w Polsce. Powstała z myślą o pieszych, którzy przed jej powstaniem musieli korzystać z niezwykle ruchliwego skrzyżowania. Kładka znacznie ułatwiła życie zarówno pieszym, jak i kierowcom. Oczywiście z uwagi na swoje nietypowe kształty na dobre wpisała się w rzeszowski krajobraz.

Galerie handlowe

Na terenie Rzeszowa znajduje się kilka dużych obiektów handlowych, dzięki którym miasto w okamgnieniu stało się jednym z nowocześniejszych w Polsce. To właśnie inwestycja w centra handlowe sprawiła, że na terenie Rzeszowa znacząco zmniejszyło się bezrobocie.

Mnóstwo osób do dnia dzisiejszego zastanawiało się dlaczego to właśnie Rzeszów został stolicą Podkarpacia. Zważywszy jednak na ogrom inwestycji jakie są tu czynione każdego roku pytanie to zdaje się być całkowicie bezzasadne. Ogrom inwestycji, prężnie rozwijająca się architektura, niezwykłe krajobrazy oraz okoliczne zabytki sprawiają, że prawdopodobnie już za kilka lat Rzeszów stanie się jednym z najbardziej obleganych turystycznie miast na Podkarpaciu.