Samochód jesienią – przygotuj swoje auto

Nadeszła jesień, a wraz z nią pogorszenie pogody. W najbliższych tygodniach spodziewać można się ochłodzenia i deszczu, warto zatem pomyśleć o przygotowaniu samochodu na okres jesiennej szarugi.

Samochód jesienią

Jesienna konserwacja samochodu powinna koncentrować się na zabezpieczeniu karoserii oraz wszystkich elementów, które zapewniają komfort i bezpieczeństwo jazdy w tych mniej sprzyjających warunkach pogodowych.

Ważne jest, aby po okresie lata auto dokładnie wymyć. Pozwoli to odkryć wszelkie drobne uszkodzenia lakieru, które należy naprawić przed nadejściem zimy. Ważną czynnością będzie także nałożenie wosku, który ochroni nadwozie przed brudną wodą z kałuży i błotem na drogach.

Warto już teraz pomyśleć o zmianie opon. Opony zimowe zapewniają w okresie niesprzyjających warunków pogodowych odpowiednie odprowadzanie wody i przyczepność na mokrych i śliskich nawierzchniach. Przyjmuje się, iż wymiana opon na zimowe powinna zostać dokonana, gdy średnia dobowa temperatura utrzymuje się poniżej 7˚C.

Dobra widoczność

Jesienna plucha utrudnia kierowcom prowadzenie auta. Aby zapewnić sobie bezpieczną jazdę, należy zadbać o wszystkie elementy wpływające na dobrą widoczność. Należy przede wszystkim dokładnie umyć reflektory i szyby samochodu, konieczne jest również zadbanie o pióra wycieraczek oraz uzupełnienie płynu do spryskiwaczy.

Konserwacja wycieraczek polega na wymyciu ich środkiem zawierającym alkohol. Po dokładnym umyciu na ściereczce nie powinny zostać żadne ślady. Jeśli pióra są już popękane i uszkodzone, wymagana będzie ich wymiana.

Aby ograniczyć we wnętrzu wilgoć prowadzącą do parowania szyb, należy zabezpieczyć również uszczelki w drzwiach i szybach. Konserwacja uszczelek wymaga ich starannego umycia, a następnie pokrycia środkiem zawierającym silikon lub glicerynę. W przypadku uszczelek welurowych, myje się je wodą z mydłem, a po wysuszeniu można je delikatnie spryskać silikonem w sprayu.

Dobrze przygotowane do sezonu auto zapewni komfort i bezpieczeństwo jazdy.

Sklep motoryzacyjny onlineMotoszef.pl

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy + 18 =