Skóra twarzy – pielęgnacja każdego dnia

Kompleksowa pielęgnacja skóry twarzy najczęściej ogranicza się do czterech podstawowych kroków, o których należy pamiętać każdego dnia. Zastosowanie odpowiednio dobranych kosmetyków i systematyczność powinny wystarczyć, żeby cieszyć się zdrową, nawilżoną i odżywioną skórą twarzy przez cały rok.

Skóra twarzy jest szczególnie narażona na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych, ponieważ to właśnie ona musi przyjąć najwięcej szkodliwego promieniowania UV, również ona jest nieosłonięta podczas mroźnych zimowych dni. Kiedy dodamy do tego zanieczyszczone powietrze, z którym skóra styczność ma przez wiele godzin w ciągu dnia, możemy mówić o poważnym zagrożeniu dla naszego zdrowia. Bez odpowiedniej pielęgnacji i ochrony, skóra szybko może stać się zniszczona, wysuszona i pozbawiona blasku. Można temu oczywiście zapowiedz, ale do tego niezbędna jest regularna i zrównoważona pielęgnacja twarzy. Ważne są nie tylko odpowiednio dobrane kosmetyki, ale również regularność i konsekwencja.

(ZOBACZ TAKŻE: Maseczki i inne zabiegi kosmetyczne na twarz )

Oczyszczanie i tonizowanie

Wspomniane już cztery kroki niezbędne do skutecznej pielęgnacji twarzy to podstawowa wiedza, którą powinna posiąść każda pani dbająca o swoją skórę. Cały proces należy rozpocząć od oczyszczenia – nie tylko zmycia makijażu, ale również pozbycia się wszelkiego brudu i potu, które odkładają się na skórze. Najlepiej do oczyszczenia używać odpowiednich kosmetyków, jak chociażby woda micelarna, które zapewnią dogłębne oczyszczenie i nie spowodują dodatkowego obciążenia skóry. Kiedy przejdziemy przez pierwszy krok, możemy zająć się tonizowaniem, czyli mówiąc inaczej – użyć toniku, który pozwoli na pozbycie się pozostałości po myciu, a także odświeży naszą skórę i co bardzo ważne w kontekście kolejnych kroków, przywróci jej odpowiedni poziom pH. To dwa bardzo ważne kroki, ale jednocześnie dopiero połowa całego procesu.

(ZOBACZ TAKŻE: Profesjonalne kosmetyki do twarzy )

Pielęgnacja i ochrona

Kolejnym ważnym, a może i najważniejszym etapem jest pielęgnacja. W tym momencie na twarz nakładamy odpowiednie dla naszej cery kosmetyki mające za zadanie nawilżenie i odżywienie skóry, a także – jeśli jest taka potrzeba – poradzenie sobie z problemami skórnymi, z którymi w danym momencie się zmagamy. Na tym etapie liczy się odpowiedni dobór kosmetyków, które nie tylko powinny być dobrane pod kątem rodzaju skóry, ale również składu i efektów, jakie mają przynieść po regularnym stosowaniu. Ostatni etap to ochrona skóry – bardzo ważny podczas najbardziej newralgicznych okresów w roku, czyli upalnego lata i mroźnej zimy. Właśnie wtedy skóra jest najbardziej narażona i właśnie wtedy potrzebuje kosmetyków ochronnych. Tak przeprowadzona pielęgnacja twarzy powinna dać odpowiednie rezultaty.

Sprawdź kremy do twarzy na stronie Farmona.pl