Szkolenie z ochrony danych osobowych. Gdzie się udać?

Statystki pokazują, że najsłabszym ogniwem w obszarze danych osobowych jest człowiek. Przypadkowe wysłanie wiadomości e-mail z danymi nie do tej osoby co trzeba, otwieranie załączników nieznanego pochodzenia, ściąganie różnych plików z internetu, umieszczanie haseł w widocznym, łatwo dostępnym miejscu, to tylko jedne z nielicznych przykładów zachowań zagrażających bezpieczeństwu danych.

Dlatego tak ważne jest aby budować pośród swoich pracowników świadomość, że właściwe zachowanie jest kluczowe dla zapewnienia bezpieczeństwa danych osobowych, co bez wątpienia ma miejsce w trakcie szkoleń.

Dodatkowo podczas szkoleń z zakresu danych osobowych przekazywana jest również wiedza umożliwiająca samodzielne pełnienie funkcji Inspektora Danych Osobowych. Szkolenie z danych osobowych to również moment, w którym następuje utrwalenie i zaktualizowanie już posiadanej wiedzy.

Szkolenie z ochrony danych osobowych – dla kogo?

Szkolenie z zakresu danych osobowych jest przeznaczone dla osób, które przetwarzają dane osobowe podczas wykonywania swoich codziennych obowiązków pracowniczych oraz dla osób, które zajmują się zabezpieczaniem systemów informatycznych i tworzeniem dokumentacji opisującej proces przetwarzania danych osobowych.

Szkolenia z ochrony danych osobowych dedykujemy:

  • pracownikom działów Compliance
  • obecnym i przyszłym Inspektorom Ochrony Danych (IOD)
  • informatykom
  • kadrze zarządzającej
  • pracownikom firm

Ochrona danych osobowych – szkolenie RODOzgodni

Jako RODOzgodni przeprowadzamy szkolenia z zakresu ochrony danych osobowych. Staramy się aby prowadzone przez nas szkolenia były jak najbardziej praktyczne. Uczymy jak tworzyć dokumentacją (pokazujemy przykłady klauzul, omawiamy jak tworzyć rejestr czynności przetwarzania) oraz podajemy konkretne przykłady zachowań, które mogą doprowadzić do wycieku danych. Na bieżąco w trakcie szkolenia odpowiadamy na pytania i wątpliwości. Osoby prowadzące szkolenia posiadają wiedzę z zakresu prawa, informatyki i stale się doszkalają, tak aby przekazywana przez nich wiedza była jak najbardziej aktualna.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

13 − 2 =