Szybkie jedzenie — zdrowe czy niezdrowe? Wybór należy do Ciebie

W czasach, gdy życie toczy się w pośpiechu, a terminarze wypełnione są po brzegi, wielu z nas nie ma czasu na przygotowywanie pełnowartościowych posiłków. Chcemy zjeść szybko i smacznie, nie tracąc cennego czasu. W trosce o nasze zdrowie warto zadać sobie pytanie; czy da się szybko zaspokoić głód, dostarczając organizmowi zdrowych składników odżywczych?

Gdy kiszki marsza grają — czyli rzecz o szybkim zaspokajaniu głodu

Wszyscy znamy to charakterystyczne ssanie w żołądku, alarmujące nas o tym, że nadeszła pora na kolejny posiłek. To głód popycha nas do sięgania po niezdrowe przekąski czy też fast foody. Próbujemy usprawiedliwiać się brakiem czasu na przygotowanie czegoś na lunch przed wyjściem do pracy czy szkoły, jednak dobrze wiemy, że spożywanie fast foodów ma negatywny wpływ na organizm.

Czy można zatem przerwać to błędne koło, napędzane głodem? Alternatywą dla nafaszerowanych konserwantami i niezdrowym tłuszczem fast foodów jest catering dla szkół i nie tylko.

Fastfood od vs catering

Walka jest nierówna, a na szali spoczywa nasze zdrowie i samopoczucie. Sromotnym przegranym jest zdecydowanie fast food. Catering dla szkół ma druzgoczącą przewagę nad niezdrowymi posiłkami. Specjalnie ułożony jadłospis bogaty jest w niezbędne organizmowi składniki odżywcze. Produkty, używane do przygotowywania posiłków są świeże i starannie wyselekcjonowane.

Dania mają również niepowtarzalny smak. Nie różnią się niczym od tych, przygotowanych w domu. Dzięki cateringowi w prosty i szybki sposób zaspokoimy dokuczliwy głód, a jednocześnie nasycimy się na dłużej.

Sięganie po fast foody wydaje się całkiem niezłym rozwiązaniem, gdy żołądek domaga się pożywienia. Taki niezdrowy posiłek zadowoli nas jednak tylko na chwilę. Kilkadziesiąt minut po zjedzeniu obfitej porcji tłustego fast foodu znów odczujemy nieprzyjemne ssanie w żołądku. Puste kalorie mimo wszystko odłożą się w naszym organizmie pod postacią niechcianej tkanki tłuszczowej.

Dieta, oparta o fast food niesie ze sobą ryzyko otyłości oraz sprzyja powstawaniu chorób cywilizacyjnych. Cukrzyca, nadciśnienie, miażdżyca…to tylko niektóre z nich.

Odpowiedzią na potrzeby każdego współczesnego człowieka, zajętego pracą i nauką, jest catering. Zapewnia zdrowe i pełnowartościowe posiłki, które są sycące i pozwala zaoszczędzić czas. Dobrze odżywiony organizm znacznie lepiej funkcjonuje. Podnosi wydajność i pozwala zachować trzeźwy umysł na cały dzień w pracy czy szkole.

Nie ryzykuj — jedz fast but healthy food!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

szesnaście − dwa =