Telemarketerzy i pozycjonowanie

Jeżeli bez powodzenia szukasz pracy, zastanów się nad rozpoczęciem kariery w marketingu bezpośrednim. Pracodawcy nieustannie potrzebują przedstawicieli handlowych, czy telemarketerów. Jeżeli szukasz stałej, stacjonarnej pracy w określonych godzinach, telemarketing to coś dla ciebie.

Marketing bezpośredni polega na prezentowaniu, porównywaniu i sprzedaży różnych produktów ? towarów i usług. Telemarketer wykonuje swoje obowiązki podczas rozmów telefonicznych z losowo wybranymi osobami lub ze stałymi klientami zatrudniającej go firmy. Potencjalnym, nowym klientom prezentuje ofertę promocyjną, klientom stałym – specjalne, wzbogacające dotychczasową ofertę produkty.

Jakie wymagania należy spełnić, żeby zostać telemarketerem? Aplikując zarówno na to, jak i na inne stanowiska związane z marketingiem bezpośrednim, należy posiadać wykształcenie co najmniej średnie, mieć swobodę wypowiedzi i być odpornym na stres. Pozycjonowanie także jest sposobem marketingu bezpośredniego. Należy liczyć się z tym, że nie każdy rozmówca będzie zainteresowany prezentowanymi telefonicznie produktami, nie każdy ów brak zainteresowania wyrazi w uprzejmy sposób. Trzeba zdawać sobie sprawę, że to my musimy być cały czas mili dla klientów. Praca ta może też wydawać się monotonna, ale jeżeli lubimy kontakt z ludźmi, lubimy z nimi rozmawiać i mamy dar przekonywania, warto spróbować.

Pamiętajmy, że będziemy bardziej skuteczni, jeżeli będziemy zachęcać do kupna rzeczy, które budzą nasze zainteresowanie, zaufanie i akceptację, które mogą rzeczywiście być potrzebne i wpływać pozytywnie na jakość życia. Nie sprzedawajmy czegoś, czego sami nie chcielibyśmy kupić za żadne pieniądze.