Emigracja do Holandii

Emigracja do Holandii składa się z wielu faz towarzyszących emigrantowi już na samym początku podjęcia decyzji o wyjeździe. Każdy emigrant jest inny, każdemu przyświecają inne cele, każdy chce osiągnąć co innego. Zwykle największą barierą jest język holenderski.

Zaczynając swoją przygodę z emigracją, pierwszym etapem jest etap przygotowania, zaczynamy podejmować decyzję czy właśnie ta droga będzie prawidłowa dla nas, czy nie uciekamy przed jakimiś konsekwencjami lub po prostu nie chcemy się wyrwać ze swojej ojczyzny. Jeżeli zamiast jechać w ciemno, będziemy przygotowani do takiego wyjazdu, będziemy znali język oraz sytuację polityczną i gospodarczą, jest bardzo możliwe że szybko się usamodzielnimy i poczujemy swojsko w danym kraju. Warto jest dowiedzieć się coś o języku. Przyda się więc tłumacz holenderski Kraków, który zaznajomi nas z językiem.

Powinniśmy również przyjrzeć się własnej osobie, czy posiadamy poczucie humoru, dobry kontakt z ludźmi, cierpliwość, respektowanie innych przekonań. Ponieważ będziemy mogli wybrać odpowiednią drogę aby rozpocząć nowe życie za granicami swojego kraju. Emigracja do Holandii to nie tylko przygotowania i zapoznanie się z samym sobą, to również etap ekscytacji danym krajem, dużo łatwiej jest nam przekonać się do nawet najbardziej niekomfortowej sytuacji jeżeli mamy rzeczywisty obraz przysłonięty przez wyidealizowane wartości, opowiadane na przykład w gronie przyjaciół.

Powinniśmy trzeźwo i chłodno spojrzeć na sytuacje w jakiej się znajdujemy aby za szybko lub wcale nie przejść do etapu załamania. Etap ten jest podstawowym punktem zwrotnym nie tylko związanym z emigracją do Holandii. Wyróżnia się tym, że emigrant będąc naprawdę w połowie drogi zaczyna tracić wiarę w swoje siły i bardzo często daje sobie spokój wracając do kraju. Emigracja do Holandii to także etap stabilizacji, do którego wszyscy emigranci dążą i który niekiedy udaje się osiągnąć, w dłuższym lub krótszym okresie czasu.